Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jak oszczędzać na jedzeniu?

kolory w diecie

Kupowanie jedzenia to jeden z punktów mocno obciążających Twój miesięczny budżet? Możesz to zmienić, poznaj skuteczne sposoby dzięki, którym zaoszczędzisz pieniądze!

Jak oszczędzać pieniądze na jedzeniu – ciekawe rozwiązania

Chcesz oszczędzać na jedzeniu? Doskonale, to tak naprawdę same pozytywy – możesz zadbać o „swój portfel”, ale także o środowisko oraz swoją sylwetkę. Pierwszym rozwiązaniem, które możesz wdrożyć w życia od razu jest – rezygnacja (lub ograniczenie) jedzenia w mieście. Po prostu staraj się przygotowywać posiłki w domu i zabierać je ze sobą do pracy, czy na uczelnię (wystarczy, że kupisz praktyczne plastikowe opakowania 20 zł/sztuka). Gdy zmienisz „formę” jedzenia może przydać Ci się plan. Wybierają się na zakupy spożywcze, zrób listę i kupuj zgodnie z nią, pozwoli Ci to uniknąć nieprzewidzianych i impulsywnych wydatków. Kolejnym krokiem jest planowanie posiłków na cały tydzień (śniadanie-obiad-kolacja oraz przekąski), dzięki temu unikniesz sytuacji, w której będziesz tak głodna, że wejdziesz do fast-food’a czy kupisz batonika w sklepie. Pamiętaj pierwsza faza to „domowe jedzenie”, lista zakupów oraz plan posiłków – ale co jeszcze?

Jak oszczędzać na jedzeniu – inne sposoby

W jaki sposób jeszcze możesz zaoszczędzić na jedzeniu? Sposobów oczywiście jest cała masa, ale do skutecznych i praktycznych należą między innymi:
– staraj się kupować produkty sezonowe (owoce i warzywa) dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz, ale również dostarczysz swojemu organizmowi witamin i minerałów
– nie marnuj jedzenie (kupuj tyle ile potrzebujesz)
– co jakiś czas sprawdzaj szafki, zamrażarkę i spiżarnie
– wybieraj proste przepisy (ciekawym rozwiązaniem są dania jednogarnkowe)
– czasem kupuj „wielopaki” produktów, które mają długi termin spożycia
– staraj się kupować jedzenie jak najmniej przetworzone

Jak oszczędzać na żywności blog

Coraz częściej i głośnie mówi się oszczędzaniu jedzenia – kupowaniu odpowiednich ilości i ograniczaniu ilości wyrzucanego jedzenia. To wszystko wynika z panującego trendu „zero waste”, który pozwala nie tylko oszczędzać pieniądze, ale również pozytywnie oddziaływać i dbać o środowisko. W Internecie znajdziesz sporo informacji na ten temat (fora, portale tematyczne). Zaglądaj także na blogi, gdzie znajdziesz praktyczne i skuteczne informacje m.in. na temat oszczędzania Finagoo http://finagoo.pl/.

2 komentarze
  1. Rafał pisze:

    Ja zawsze chodzę na zakupy najedzony i z listą. To najlepszy pomysł, żeby oszczędzać 🙂

  2. Jezierski pisze:

    Ja za to planuję posiłki na cały tydzień, dzięki czemu nie marnuję jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak oszczędzać na jedzeniu?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
2