Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jak działa chlorella?

jabłko

Czym jest tajemniczo brzmiąca chlorella, która ostatnimi czasy coraz częściej przewija się w mediach, rzuca w oczach na opakowaniach produktów spożywczych w supermarketach ze zdrową żywnością oraz wymieniana jest w artykułach znanych blogerów promujących bycie „fit”? Wbrew pozorom, tytułowa chlorella to nie jest wyłącznie chwilowy trend pokarmowy, ale bardzo cenny składnik codziennej diety, który może w znaczący sposób poprawić funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

Kilka faktów

Chlorella posiada ogromną ilość cennych składników odżywczych, które pozwalają stworzyć specyficzną barierę ochronną, nie dopuszczając tym samym do rozwoju rozmaitych stanów chorobowych. Oficjalnie znana jako chlorella pyrenoidosa to naturalny suplement z grupy alg, który swe nazewnictwo wziął nieprzypadkowo od chlorofilu, jakiego ma w sobie pełno, tym samym odznaczając się intensywnie zielonkawym zabarwieniem. Na czym polega zdrowotność chlorelli? To cenne źródło rozmaitych elementów bioaktywnych, a także kopalnia witamin i minerałów, a zwłaszcza wapnia, magnezu, czy żelaza oraz cynku. Nie musisz oczywiście „faszerować się” tym produktem w jego surowej, standardowej postaci. Po to na rynku ze zdrową żywnością występuje szereg różnorodnych suplementów diety, aby dostarczać chlorellę w wygodnych w aplikacji kapsułkach. Rozległy wachlarz produktów tego rodzaju znajdziesz między innymi na stronie sklepu internetowego WitaminySwanson.pl, gdzie możesz wybrać optymalny dla Ciebie preparat.

Wszystko, co niezbędne

W chlorelli, poza wymienionymi we wcześniejszym akapicie wartościowymi elementami, występuje także duża porcja białka, praktycznie wszystkie witaminy z grupy B, kwas GLA, arachidonowy czy też eikozapentenowy. To prawdziwa bomba witaminowa, jeżeli chodzi o zawartość witamin C, D, E, A i beta-karotenu. Chlorella dominuje wśród naturalnych suplementów również pod względem bogactwa jodu, cynku, manganu, magnezu, bromu i miedzi. Algi generalnie są świetnie przyswajalne, dlatego chociażby z tego względu należy włączać je do stałej diety. Na koniec zalety urodowe, a mianowicie chlorella hamuje proces starzenia się skóry, będąc stymulantem produkcji kolagenu odpowiadającego za młody wygląd cery. Jest to silny przeciwutleniacz, jaki reguluje należytą pracę układu odpornościowego. W sklepie WitaminySwanson.pl dostępne są zarówno suplementy tabletkowe zawierające w swym składzie wyłącznie czystą chlorellę, jak także kompleksy w postaci mieszanek chlorelli i spiruliny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak działa chlorella?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0