Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jak dobrać odpowiednie jeansy?

jeansy

Powszechnie wiadomo, że każda z nas ma inną figurę i nawet mimo tego samego rozmiaru jeansy mogą leżeć na nas źle. Dlaczego dobranie idealnych jeansów powinno być dla nas ważne? Głównie dlatego, że to właśnie w jeansach spędzamy większość czasu. Źle dopasowane spodnie jeansowe mogą trwale zniekształcić naszą sylwetkę, sprawdzić, że będziemy wyglądać nieproporcjonalnie, a także odjąć nam sporo pewności siebie. Wszak nie zawsze musimy mieć idealną, wymarzoną sylwetkę by czuć się dobrze we własnej skórze, a raczej jeansach…

Jak dobrać idealne jeansy w kilku krokach?

Zawsze zaczynamy od znalezienia interesującego nas materiału i koloru oraz dobrania odpowiedniego rozmiaru. Jeansy musimy mierzyć i jeśli pojawiają się pewne problemy, musimy wybrać inne jeansy i tak aż do momentu gdy znajdziemy to co pasuje na nas idealnie.

Rozmiar pasuje, ale…

PROBLEM 1. „Efekt Muffina”

W zasadzie wystarczy tylko dobrać spodnie o trochę niższym lub wyższym stanie. W tym przypadku polecamy jednak wyższy stan, w którym nasze boczki byłyby w pełni przykryte. Jeansy z wyższym stanem były modne kilkanaście lat temu. Obecnie znów wracają do łask. Wreszcie nie trzeba korzystać z bielizny korygującej żeby przykryć niechciane fałdki.

PROBLEM 2. „Efekt wiszącej torby” (zbyt luźne spodnie)

Tego problemu wbrew pozorom nie wyeliminuje wybór mniejszego rozmiaru. Należy tutaj całkowicie zmienić fason jeansów, bo ich niedopasowanie nie jest zależne od rozmiaru. Bardzo ładnie na pupie układają się jeansy, które mają w swoim składzie trochę więcej elastanu. Nie stworzą one efektu „wiszącej torby”.

PROBLEM 3. Jeansy zbyt obcisłe

Bardzo często dobierając jeansy w odpowiednim rozmiarze może się okazać, że są na nas zbyt obcisłe i uniemożliwiają swobodne ruchy, a także spłaszczają pupę i zaburzają proporcję naszej sylwetki. Jeśli wyraźnie widzimy pod materiałem zarys przedniej kieszeni lub pod pupą nie tworzą się minimalne marszczenia to zdecydowanie oznacza, że jeansy są zbyt obcisłe. Można spróbować przymierzyć większy rozmiar, lub po prostu zmienić fason na inny.

Jeansy dobrane prawidłowo

Po ubraniu dobrze dopasowanych jeansów sylwetka nabiera odpowiedniego kształtu. Na powyższych zdjęciach gołym okiem można zauważyć, że pośladki są podniesione i zaokrąglone. Szersze nogawki wyrównują proporcję w stosunku do szerszych ramion. Jeansy są wygodne, można śmiało robić w nich wszystko, a to właśnie do tego zostały stworzone!

Nie próbujcie wcisnąć się na siłę w zbyt małe jeansy, poczekajcie gdy te będą na Was leżeć idealnie lub wymieńcie je na inny model. Na chwilę obecną na rynku dostępne są jeansy w najróżniejszych fasonach – skinny, bootcut, boyfriend, baggy. Czasem aż można się pogubić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak dobrać odpowiednie jeansy?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0