Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jak dobrać kolory farb do włosów?

włosy

Dobranie odpowiedniej farby do włosów, to trudna sztuka. Możemy zmienić swoje włosy diametralnie i wyglądać lepiej, niż w naturalnym odcieniu. Jednak nieodpowiednio dobrany kolor, może okazać się prawdziwą katastrofą.

Kolory farb do włosów mają różnego rodzaju odcienie. Nie ma po prostu rudego, czy blond. Na pierwszy rzut oka może to wyglądać na sprytny zabieg marketingowców, jednak w rzeczywistości, jest to przemyślany sposób, by ułatwić nam dobór tego właściwego koloru. To, czym powinniśmy się kierować przy wyborze, to odcień naszej karnacji.

Jak określić swój typ kolorystyczny?

W określeniu typu urody pomogą kosmetyki lub… biżuteria. W przypadku kosmetyków należy sprawdzić na skórze, jaki rodzaj lepiej się w nią wtapia – odcienie ciepłe, czy może raczej chłodne. Ten test pomoże także w dobrym wyborze produktów do makijażu. Jeżeli jednak nie jesteśmy pewne, jaki rodzaj kosmetyku najlepiej na nas wygląda, można spróbować określić swój typ za pomocą złotej lub srebrnej biżuterii. Ciepły typ urody lepiej komponuje się ze złotymi dodatkami, natomiast chłodny wspaniale podkreśla srebro.

Jakie palety farb do jakiego typu urody?

Po poznaniu swojego typu urody, możemy śmiało przejść do przejrzenia palety farb do włosów. Chłodny odcień skóry, który najczęściej idzie w parze z niebieskimi lub szarymi oczami, 

kolor

najlepiej komponuje się z kolorami chłodnymi, jak platynowy, beżowy  i piaskowy blond, czy brąz lub orzech. Z karnacja ciepła najczęściej występuje w parze z oczami zielonymi i brązowymi, kolory dla niej najbardziej odpowiednie to odcienie ciepłe, jak miodowy i karmelowy blond, rudości, czekolada, czy kasztan.

Doskonałym przewodnikiem po kolorach, są nasze… brwi. Decydując się na farbowanie, dobrze rozważyć, jak z danym kolorem będą się one komponować. Niewiele kobiet wygląda dobrze z czarnymi barwami przy blond włosach, czy z ledwo widocznymi jasnymi w zestawieniu z bardzo ciemnymi włosami. Brwi można oczywiście kosmetycznie przyciemniać i rozjaśniać, wiąże się to jednak z dodatkową, regularną wizyta u kosmetyczki, na którą nie każda z nas może mieć ochotę.

Jeżeli nie zależy nam na bardzo drastycznej zmianie koloru (jak z blondu na ciemne brązy), decyzja staje się dużo łatwiejsza. Najbardziej bezpiecznym i zawsze trafionym farbowaniem włosów, jest rozjaśnienie lub przyciemnienie ich zaledwie o dwa/trzy tony od naturalnego koloru. Dzięki temu mamy pewność, że pasuje on do naszej urody. Koloryzację dobrze jest urozmaicić delikatnymi pasemkami, które różnią się od głównego koloru nieznacznie, a nadają włosom ładnego efektu trójwymiarowości.

Palety kolorów farb do włosów – oczekiwania vs. rzeczywistość

Przy wyborze koloryzacji dobrze jest pamiętać, że paleta kolorów farb do włosów prezentuje odcienie zbliżone, do tego, co możemy uzyskać. Efekt końcowy zależy od naszego naturalnego odcienia, czy nakładamy ją na włosy już wcześniej farbowane z odrostami, a nawet struktury włosa i jego podatności na wchłanianie farby. Przy wyborze odpowiedniej farby, należy wziąć to pod uwagę lub doradzić się swojego fryzjera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak dobrać kolory farb do włosów?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0