Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jak ćwiczyć z dzieckiem?

bieg

Pojawienie się w naszym życiu dziecka nie musi oznaczać końca naszej aktywności fizycznej. Sport to zdrowie, a dziecko w nim nie przeszkadza, jeśli rzeczywiście naprawdę to kochamy. Jak być aktywną po urodzeniu dziecka? Oto kilka interesujących patentów.

Na świeżym powietrzu

Spacery z dzieckiem można w znakomity sposób wykorzystać do tego, aby utrzymać formę. Spacer z wózkiem można zamienić na szybki marsz. Nic nie stoi równie na przeszkodzie, aby pójść dalej i biegać z wózkiem lub wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia, np. siady. Dzisiaj tego typu aktywności nie sprawiają żadnego problemu. Producenci akcesoriów dla dzieci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców i obecnie można kupić specjalne wózki do biegania. Są one lżejsze, mają bardziej ergonomiczny kształt i się składają inaczej niż tradycyjne wózki. Zwolennicy jazdy na rowerze również znajdą dla siebie specjalne akcesoria, takie jak przyczepki rowerowe w sklepie scandinavianbaby.pl. Ich wszechstronność jest ogromna – po dodaniu obrotowych kółek przyczepki można używać jako zwrotnej, miejskiej spacerówki. Z kolei duże przednie koło zamieni przyczepkę w wózek do biegania. Również fani sportów zimowych będą zadowoleni, ponieważ do przyczepki można zamontować płozy i uprawiać z dzieckiem narciarstwo biegowe oraz ski-tourowe.

W domu

Zwolenniczki fitnessu również nie muszą rezygnować z codziennej aktywności. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło „ćwiczenia dla mamy aktywnej”, a od razu pojawia nam się cała lista ćwiczeń, które można wykonywać z dzieckiem. Jeśli mamy starsze dziecko, które raczej za „ciężarek” nam nie posłuży, można starać się od małego wpajać mu miłość do sportu i starać się, aby dziecko ćwiczyło razem z nami. Warto również przejrzeć ofertę różnych klubów sportowych czy siłowni – coraz częściej mają one w swojej ofercie specjalne ćwiczenia dla mamy i dziecka. Poza tym, że nie musimy rezygnować ze sportu, tego typu zajęcia są świetną okazją do wyjścia z domu i poznania innych mam oraz podzielenia się swoim rodzicielskim doświadczeniem.

Pojawienie się w naszym życiu dziecka nie musi oznaczać konieczności rezygnowania ze sportu. Wystarczy nieco przeorganizować swoje codzienne obowiązki i poszukać odpowiednich ofert na siłowniach czy w klubach fitness. Można również kupić specjalny wózek do biegania czy przyczepkę rowerową i zabierać malucha na aktywne spacery i przejażdżki.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym Scandinavian Baby, oferującym akcesoria dla niemowląt, dzieci oraz rodziców.

1 komentarz
  1. Paulina pisze:

    Zazwyczaj spaceruję, biegam z dzieckiem albo wożę je w przyczepce. Jestem aktywną i pełną energii mamą. Posiadam wózek nordic caba, czyli tak naprawdę mogę wykonywać wszystkie wymienione czynności. W czasie zimy dużo biegałam z córką. Jak przyjdzie wiosna to zacznę jeździć rowerem, a córkę wsadzę do przyczepki. Nie wiem niektórzy uważają, że dziecko lepiej przewozić w foteliku, ale ja jestem odmiennego zdania i zwyczajnie sądzę, że przyczepka jest bardziej komfortowa. Ta ma nawet opcję rozłożenia siedziska do pozycji spania. Jak dziecko jest zmęczone to może zasnąć, a w foteliku podskakuje na każdym dołku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak ćwiczyć z dzieckiem?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
1