Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Indywidualna dieta gwarancją sukcesu?

dieta

Zdarza się, że przez nasz codzienny tryb życia, zapominamy o odpowiednim, a nawet zdrowym odżywianiu. Nie wspominając już o regularnych posiłkach. Ciągły bieg, praca, sprawiają, że nie mamy zbyt czasu na przygotowanie posiłku, dlatego często idąc na skróty, decydujemy się na gotowe dania. Oczywiście nie wszystkie są niezdrowe, jednak zdarza nam się sięgać po te, po które nie powinniśmy. Z czasem zauważamy, że nasza waga przestaje być prawidłowa, a my nie czujemy się z tym najlepiej, dlatego naszym ratunkiem w tej sytuacji jest specjalista, czyli dietetyk.

O czym warto pamiętać decydując się na dietę?

Oczywiście powinniśmy przede wszystkim pamiętać o tym, że dieta musi być dostosowana do nas i naszego organizmu. Dlatego wyszukiwanie diet w internecie lub też branie od kogoś znajomego, nie wchodzi w grę. Każdy organizm jest inny i potrzebuje indywidualnego planu. Niekiedy przechodzimy przez pewne choroby, które także należy w tym planie uwzględnić. Kolejną rzeczą jaką nie możemy robić, to kupowanie suplementów na własną rękę, zwłaszcza takich, których działania nie znamy. Robienie czegoś bez żadnej wiedzy i znajomości może nam zaszkodzić i zagrażać nie tylko naszemu zdrowiu, ale również życiu.

W czym może pomóc nam dietetyk?

Dietetyk (zobacz: https://carolina.pl/medycyna-zywienia/) to zdecydowanie osoba, która zna się na prawidłowym odżywianiu i fachowo pomoże nam zadbać o zdrowy tryb życia. Dzięki indywidualnemu planowi, a także pewnym zasadom i nawykom żywieniowym, możemy sprawić, że zgubimy zbędne kilogramy i poczujemy się zdrowo. Dietetyk najpierw przeprowadzi z nami wywiad, by dowiedzieć się, jakie są nasze nawyki, jak się odżywiamy, ile ważymy, i co istotne, czy na coś chorujemy. Gdy zbierze niezbędne informacje, pomoże ustalić nam plan działania i naszego żywienia. Możemy dowiedzieć się w ten sposób, co powinniśmy jeść, czego unikać, w jakich proporcjach jeść, a także w jakich porach. Dobrze zbilansowana dieta to już ogromny sukces. Dodatkowo, indywidualna dieta dopasowana jest pod nasze gusta kulinarne, czyli pod to co lubimy jeść, a jak wiadomo, każdy z nas ma różne preferencje co do jedzenia. Plan także uwzględnia tempo redukcji naszej tkanki tłuszczowej, czyli ustalenia w jakim czasie, stracimy ile kilogramów.

Czy dieta jest gwarancją sukcesu?

Oczywiście dobrze dobrana dieta i zdrowe odżywianie, to ogromny i ważny krok. Jednak trzeba wiedzieć, że sama dieta nie zdziała cudów. Do tego potrzebna jest również aktywność fizyczna, zwłaszcza, gdy chcemy zrzucić kilka kilo. Ruch w połączeniu z dietą to idealny duet, który zagwarantuje i przyniesie nam oczekiwane efekty. Możemy biegać, chodzić na siłownie, pływać, cokolwiek co zapewni nam ruch i co będzie dość regularne. Gdy wdrożymy w nasze życie te dwa elementy, możemy być pewni, że odniesiemy sukces. Dietetyk również powinien zalecić nam ruch, gdyż kto jak nie on, wie co dla nas najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Indywidualna dieta gwarancją sukcesu?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0