Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Implanty zębowe – coraz popularniejsza forma protetyki

stomatolog

Któż z nas nie chciałby do późnych lat swojego życia olśniewać pięknymi zębami pozwalającymi na czarujący uśmiech czy swobodny śmiech? Jednym ze sposobów na posiadanie przez długie lata „zdrowego uśmiechu” jest profilaktyka, dzięki której to marzenie ma szansę się ziścić.

Wizyta u dentysty

Rozwój współczesnej stomatologii i prowadzone wieloletnie badania udowadniają, że prewencyjne działania związane z regularnym przeglądem zębów i szybkim usuwaniem zaczątków próchnicy są skuteczną metodą pozwalającą zachować zdrowie całego układu stomatognatycznego. Każda klinika stomatologiczna oferuje taką formę profilaktyki zębowej – wystarczy zadzwonić i i umówić się na wizytę podczas, której lekarz stomatolog omówi z nami stan naszego uzębienia. W większości przypadków, nawet w prywatnych gabinetach, taka usługa jest bezpłatna, jednak rezerwując termin warto się upewnić czy za przegląd nie będzie trzeba zapłacić. Przy obecnie panujących standardach jest to raczej rzadkością. Natomiast zawsze takie darmowe badanie zapewni nam poradnia stomatologiczna świadcząca usługi w ramach umowy podpisanej z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Ostatnia deska ratunku

Co jednak zrobić jeżeli jest już za późno, by sama profilaktyka nam wystarczyła? Jak sobie poradzić jeżeli niewłaściwa dieta i utrwalone złe nawyki higieniczne sprawiły, że utraciliśmy zęby? W takim przypadku konieczne będzie wykonanie uzupełnienia protetycznego. Klinika dentystyczna, która profesjonalnie obsługuje pacjentów, zawsze oferuje usługi stomatologiczne, w których znajdziemy szeroką gamę różnych form protez zębowych – od najtańszych akrylowych uzupełnień, poprzez protezy szkieletowe, licówki, mosty, korony na implantach zębowych kończąc.

Implantologia jest obecnie najprężniej rozwijającym się działem protetyki. Wynika to z faktu, że implanty zębów są uzupełnieniami, które jak na razie, najlepiej naśladują budowę i funkcję utraconych zębów. Pozwalają odtworzyć stan maksymalnie zbliżony do warunków naturalnych panujących w jamie ustnej pacjenta. Niestety nie są to tanie uzupełnienia, ponieważ w zależności od firmy produkującej implanty zębowe, poprzez ogólnie ustalony plan leczenia, koszt wszczepienia takiego uzupełnienia waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Warto jednak takie pieniądze zainwestować w swoje zdrowie, bo efekt końcowy z powrotem pozwoli nam cieszyć się prawidłowym zgryzem i pięknym uśmiechem.

Szukasz najlepszej kliniki implantologicznej? Koniecznie daj szansę Soldent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Implanty zębowe – coraz popularniejsza forma protetyki

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0