Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Implanty zębowe alternatywą dla protezy

zabieg

Utrata zębów może być spowodowana wieloma czynnikami. Niekiedy dochodzi do niej na skutek wypadku, innym razem wiąże się z nieprawidłową higieną jamy ustnej lub postępującą paradontozą u osób starszych. Bez względu na przyczynę utraty naturalnych zębów, pacjenci zgłaszający się do kliniki stomatologicznej, mogą zdecydować się na wszczepienie implantów zamiast na przygotowanie protezy.

Dlaczego warto zdecydować się na implanty?

Klinika stomatologiczna oferuje pacjentom, którzy stracili uzębienie, dwie metody leczenia. Tradycyjnie proponuje się im protezy zębowe, które w ciągu dnia zakłada się na dziąsła, a na noc zwykle wyjmuje się i czyści za pomocą specjalnych preparatów. W dzień proteza może być podtrzymywana przez klej, chroniący przed jej wypadaniem i zwiększający komfort pacjenta podczas mówienia, jedzenia i uśmiechania się. Niestety, proteza bywa problematyczna w użytkowaniu, zwłaszcza dla osób młodych, które straciły zęby np. na skutek wypadku lub choroby nowotworowej. U niektórych osób pojawiają się kłopoty z wyraźnym mówieniem, gryzieniem lub dopasowaniem kształtu protezy. Aby uniknąć podobnych trudności, możliwe jest wszczepienie implantów, które wyglądają jak naturalne zęby i służą do końca życia.

Implanty zamiast protezy zyskują na popularności

Implanty zębowe są coraz popularniejsze z wielu względów. Przede wszystkim docenia się je za trwałość i naturalny wygląd. Na początkowym etapie leczenia w kość pacjenta wszczepia się specjalną śrubę tytanową, do której następnie przykręca się implant. Odcień, kształt i wielkość sztucznej korony dopasowuje się do pozostałych zębów pacjenta, jeżeli ten wciąż posiada co najmniej kilka własnych trzonowców lub zębów przednich. Dzięki takiemu rozwiązaniu implanty można zastosować, nawet gdy osoba zgłaszająca się do kliniki straciła tylko jeden ząb lub chce uniknąć konieczności wyrywania wszystkich zębów stałych, które nadal posiada.

Popularność implantów wszczepianych przez stomatologów stale rośnie, pomimo że ich cena jest dość wysoka. Pacjenci wolą bowiem trwałą, solidną i elegancką alternatywę dla protezy, dzięki której raz na zawsze pozbywają się problemów ze zgryzem i ubytkami. Stomatolodzy również polecają takie rozwiązanie i zachęcają do stosowania implantów coraz częściej.

Soldent – klinika stomatologiczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Implanty zębowe alternatywą dla protezy

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0