Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Ile zaoszczędzisz na zerwaniu z nałogami?

alkohol

Nałogi wpływają destruktywnie nie tylko na Twoje zdrowie i samopoczucie, ale i stan konta. Dowiedz się ile możesz zaoszczędzić dzięki zerwaniu z nałogiem.

Ile kosztują nałogi (palenie papierosów)

Czy wiesz, że Polak przeciętnie na nałogi wydaje ok. 4 500 zł rocznie? To całkiem sporo, ale wiele osób nie wyobraża sobie początku dnia bez kawy i przysłowiowego dymka. Używki, błędnie kojarzą się z wolnością – papieros jako Twoje 5 minut, alkohol jako ucieczka od rzeczywistości. Pamiętaj jednak, że jest to tylko iluzja. Człowiek uzależniony nie jest wolny, przecież jest w tzw. szponach nałogu. Oprócz argumentów zdrowotnych, do porzucenia nałogu powinna przekonać Cię także możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Jesteś palaczem? Policzmy ile wydajesz na swój nałóg. Ile można zaoszczędzić na rzuceniu palenia? Załóżmy, że palisz jedną paczkę papierosów dziennie (średni koszt paczki to ok. 15 zł), tak więc mnożymy 15 zł x 30 dni (uśredniamy liczbę dni w miesiącu), a więc ile kosztuje palenie papierosów? W twoim przypadku 450 zł/miesięcznie oraz 5 400 zł/ rocznie (na papierosy wydajesz więcej niż średnia miesięczna pensja w Polsce!). Sam widzisz ile można zaoszczędzić na rzuceniu palenia – jeśli palisz 2 paczki dziennie, to rzucenie nałogu pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 10 000 zł/rocznie.

Ile kosztuje kawa z ekspresu

Czy picie kawy można nazwać nałogiem? Według definicji nałogu tak. Ile kosztuje Cię picie kawy – zakup ekspresu do kawy, to koszt na poziomie 1 000 – 2 000 zł. Następnie kawa ziarnista (1 kg to około 60 zł). Dlatego przygotowanie jednej kawy to koszt na poziomie ok. 0,50 zł (wliczając energię – woda i prąd, kawę, mleko, cukier). Załóżmy, że dziennie pijesz 4 kawy (0,50 zł x 4 = 2 zł), a więc mnożymy filiżanki przez dni w ciągu roku (366 x 2 zł) = 732 zł wydajesz rocznie na kawę.
Więcej informacji oraz szczegółową odpowiedź na pytanie ile kosztują nałogi znajdziesz na blogu Finagoo http://finagoo.pl/zdrowie-i-zycie/pozbadz-sie-nalogow-a-zaoszczedzisz/.

Ile kosztuje nałóg (alkohol)

Jednym z najbardziej niebezpiecznych oraz destruktywnie wpływających na Twój organizm jest alkohol. Oprócz tego picie alkoholu po prostu sporo kosztuje – wyjście na „miasto” to średnio wydatek rzędu 100 – 150 zł. Ile kosztuje nałóg „alkoholowy” (ceny mocno uśrednione)?
Koszt butelki piwa 0,5 litra – ok. 3,5 zł
Koszt butelki wina 0,75 litra – ok. 20 zł
Koszt butelki wódki 0,5 litra – ok. 25 zł
Koszt butelki whisky 0,5 litra – ok. 35 zł

Sam widzisz, że zerwanie z nałogiem to nie tylko wsparcie swojego organizmu, ale i mocne odciążenie swojego miesięcznego budżetu. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ile zaoszczędzisz na zerwaniu z nałogami?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0