Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Ile kosztuje dobra pasta wybielająca?

zęby

Wybielanie zębów za pomocą pasty wybielającej staje się coraz bardziej popularne. Lśniący, biały uśmiech może posiadać każda osoba nie wydając przy tym fortuny

Pasty wybielające to najprostszy i najtańszy sposób na wybielenie zębów. Jest to również najczęściej stosowana metoda do wybielania zębów. Pasta to przede wszystkim produkt, który spełnia 2 funkcje – oczyszcza oraz wybiela zęby. Produkt ten rozjaśnia szkliwo od 1 do 2 ton oraz usuwa osad i płytkę nazębną.

Pasta wybielająca w swoim składzie zawiera enzymy oraz aktywne mikrogranulki, które rozpuszczają błonkę, która wiąże płytkę nazębną ze szkliwem. Pasta posiada również substancje ścierne (np. uwodnioną krzemionkę, węglan wapnia), która usuwają osad.

Ceny past w sklepach

Wybielające pasty do zębów to produkty, które znajdziemy w wielu drogeriach, aptekach czy w specjalistycznych sklepach z artykułami dentystycznymi. Takie sklepy polecają najbardziej specjaliści HappyDental. Sklep HappyDental posiada szeroki wybór takich past https://www.happydental.pl/category/pasty-do-zebow-wybielajace. Wiele z tych past przeznaczonych jest do stosowania w domu. Pasty wybielające przede wszystkim mają większe właściwości ścieralne niż zwykłe pasty do zębów. Dzięki temu lepiej usuwają zanieczyszczenia i powierzchniowe przebarwienia.

W wielu sklepach dostępne są pasty wybielające do samodzielnego wybielania zębów. Produkt ten różni się od innych past składem oraz sposobem działania. Obecnie na rynku istnieje wiele producentów past wybielających, którzy rekomendują swój własny i unikalny sposób na usuwanie przebarwień, osadów i rozjaśnianie szkliwa. W sklepach ceny past wybielających są wyższe od tych klasycznych i wahają się od 10 zł do 250 złotych. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

  • Yotuel — pasta wybielająca zawierająca nadtlenek karbamidu;
  • Biała Perła Natural Mint wybielająca pasta do zębów o naturalnych składnikach aktywnych;
  • Swiss Smile Diamond Glow BEZ FLUORU 75ml rozjaśniająca pasta wybielająca z 1 karatowym pyłem diamentowym.

Czy warto kupować pasty wybielające?

Pasta wybielająca to produkt, który nie tylko usunie przebarwienia, ale i również jest to produkt do mycia zębów. Tego typu pastę można stosować w domu i na co dzień. Stosowanie past wybielających regularnie sprawia, że po miejscu widać znaczne różnice w kolorze szkliwa.

Stosując pastę wybielającą według instrukcji można skutecznie oraz trwale usunąć przebarwienia powstałe w wyniku nieprawidłowej diety. Chodzi tu przede wszystkim o przebarwienia, które powstały od nikotyny, kawy, herbaty, wina oraz pokarmów, które posiadają barwniki spożywcze. Dobrze dobrana pasta wybielająca nie podrażnia dziąseł oraz jest całkowicie bezpieczna dla szkliwa. Regularne mycie taką pastą pozwoli usnąć przebarwienia oraz rozjaśnić szkliwo.

Na rynku można znaleźć wiele past, które mają doskonałe właściwości wybielające, a jednocześnie mają niski lub wysoki współczynnik ścieralności. Oczywiście znajdziemy również pasty wybielające, które mogą być bez problemu stosowane przy wrażliwych zębach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ile kosztuje dobra pasta wybielająca?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0