Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Henna pudrowa – naturalnie i pięknie

kobieta

Makijaż jest niewątpliwie bardzo ważny dla każdej kobiety. To dzięki niemu mogą podkreślić swoje usta, kości policzkowe oraz oczy. Pamiętając o tych ostatnich, uwagę warto zwrócić na brwi. Aby uzyskać ich piękny kolor, wiele z Pań decyduje się na makijaż permanentny lub klasyczną hennę. Jeśli jednak ktoś szuka alternatywy w naturalnych produktach, to świetnym rozwiązaniem może być henna pudrowa brwi.

Henna pudrowa – naturalny zabieg

Jak wspomniane zostało wcześniej henna pudrowa to preparat w całości naturalny, oparty na składnikach roślinnych. W jego skład wchodzą:

  • lawsonia – czyli henna, która nadaje brwiom naturalny kolor,
  • amla – inaczej agrest indyjski, która wzmacnia i nabłyszcza włoski oraz pielęgnuje skórę pod nimi,
  • proszek indigo – zawiera niebieski pigment, dzięki któremu wydobywa głębie barwy henny,
  • shikakai – odżywia brwi, nadaje im połysk i grubość.

Dodatkowo w hennie tej znajdują się witaminy z grupy E, które odżywiają włoski oraz witamina C, opóźniająca proces siwienia. Zaletą henny pudrowej jest to, że nie miesza się jej z wodą utlenioną, dzięki czemu podkreślając brwi i nadając im piękny wygląd nie osłabimy włosków.

Jak wygląda zabieg?

Na zabieg henny pudrowej składa się kilka etapów:

  • Najpierw należy ustalić z kosmetyczką kształt oraz kolor brwi jaki chcemy uzyskać.
  • Następnie należy oczyścić włoski i skórę pod nimi. Używa się do tego specjalnego szamponu, zazwyczaj w piance. Po umyciu trzeba dobrze nawilżyć brwi. Zbyt suche miejsca będą się barwić nierównomiernie, tłuste natomiast nie przyjmą odpowiednio barwnika.
  • Za pomocą specjalnych miarek i nici, kosmetyczka wyznacza kształt brwi, a skórę wokół nich zabezpiecza białą pastą, dzięki czemu niechciane miejsca nie zostaną zafarbowane.
  • Następnie kosmetyczka nakłada hennę pudrową specjalnym pędzelkiem. Preparat powinien pozostać tak do 30 min, po tym czasie należy go zmyć.
  • Ostatnim etapem jest regulacja brwi, nadająca im ostateczny kształt. Może być wykonana za pomocą pęsety, wosku, nici czy pasty cukrowej.

Zalety zabiegu

Najważniejszą zaletą jest oczywiście to, że składniki preparatu są naturalne. Zabieg ten nie niszczy włosków i nie przesusza skóry pod nimi, wręcz przeciwnie – brwi stają się odżywione i nabłyszczone. Henna pudrowa dostępna jest w kilku odcieniach, które można ze sobą mieszać. Pozwala to na rozjaśnianie i przyciemnianie koloru, jak również na nadawanie cieplejszego i zimniejszego tonu. Idealnie sprawdzi się zarówno dla blondynek, brunetek i Pań o rudym kolorze włosów. Dobrą wiadomością jest fakt, że zabieg ten nie jest szkodliwy dla kobiet w ciąży, a więc mogą sobie pozwolić na niego nawet przyszłe mamy. Warto również zaznaczyć, że efekt utrzymuje się na skórze około 14 dni, na włoskach natomiast nawet do 6 tygodni. Dzięki temu każda kobieta na długo będzie mogła cieszyć się idealnym wyglądem swoich brwi. Biorąc pod uwagę cenę, należy zaznaczyć, że różni się ona w zależności od miasta i salonu kosmetycznego. Waha się ona od 40 do 120 zł.

Podsumowując, jeśli któraś z Pań marzy o idealnie dobranym kształcie i kolorze brwi do swojego wyglądu, a do tego chciałaby, aby efekt utrzymywał się długi czas, za nie duże pieniądze, to idealnie sprawdzi się dla niej zabieg henny pudrowej.

Dowiedz się więcej: https://prettiness.pl/henna-pudrowa-brwi/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Henna pudrowa – naturalnie i pięknie

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0