Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Gdzie można spotkać drugą połówkę?

para

Okazuje się, że znalezienie drugiej połówki wcale nie jest proste, zwłaszcza teraz. Obecnie ludzie są bardziej zabiegani i zapracowani niż kiedyś. Często nie mają czasu na spotkania ze znajomymi, a większość ich dnia pochłania praca. Jak więc i gdzie szukać ukochanej osoby?

Portale społecznościowe

Nikt już dziś nie wyobraża sobie życia bez portali społecznościowych. Jak się okazuje poza tym, że można dzięki nim utrzymywać kontakt ze znajomymi i rodziną, są one również doskonałym sposobem na szukanie miłości. Jest to w pewnym sensie forma czatowania, a nowe przyjaźnie można zawierać np. z osobami ze wspólnych grup dyskusyjnych. Dzięki informacjom zamieszczonym na kontach od razu dowiadujemy się podstawowych wiadomości o rozmówcy, co ułatwia późniejszą konwersację. Poza tym, portale społecznościowe, to nie witryny randkowe, więc tzw. chemia może pojawić się przy okazji rozmów o pasjach, wspólnych tematach.

Szybkie randki

Bardzo popularne szczególnie przy okazji eventów jak Walentynki, są tzw. szybkie randki. Speed dates to spotkania, w których bierze udział kilkanaście osób (tyle samo mężczyzn i kobiet), w podobnym wieku. Uczestnicy dobierają się losowo w pary i prowadzą ze sobą rozmowę przez około 5-7 minut. Po tym czasie następuje zmiana partnera, a cały event trwa dopóty dopóki każdy gość nie odbędzie szybkiej randki z partnerem płci przeciwnej. Podczas całej zabawy każdy uczestnik ma ze sobą listę z imionami partnerów i po zakończeniu rozmowy ocenia w skali punktowej, jak bardzo chciałby kontynuować znajomość. Na zakończenie eventu organizatorzy przesyłają do osób, które wzajemnie zdecydowały o kolejnych spotkaniach, numery kontaktowe do partnera. Speed dates to z jednej strony świetna zabawa i możliwość poznania nowych osób, a z drugiej szansa na spotkanie drugiej połówki. W Polsce, od 2010 roku, organizacją szybkich randek, zajmuje się firma: speed-dates.pl. Tego typu eventy mają wiele zalet, dzięki temu, że osoby znają tylko swoje imiona, uczestnicy czują się bardziej komfortowo. Dodatkowo, randki trwają jedynie 5-7 minut, więc nie ma czasu na nudę. W spotkaniach bierze udział coraz więcej osób, w różnym wieku.

Portale randkowe

Poza przedstawionymi możliwościami poznania drugiej połówki, nadal funkcjonują portale randkowe. Takie witryny mają wiele zalet. Dzięki wypełnianiu arkusza z preferencjami dotyczącymi partnera, jest większa szansa na znalezienie kogoś o podobnych zainteresowaniach, poglądach i kierującego się zbliżonymi wartościami. Poza tym, jest to szansa dla osób, które cechuje nieśmiałość i obawa przed pierwszym kontaktem face to face. Przysłowiowe przełamanie lodów następuje przez konwersację online, więc późniejsza rozmowa w realu jest zdecydowanie łatwiejsza.

Mimo, że nowe technologie rozwijają się w zawrotnym tempie, nikt jeszcze nie znalazł jednego, sprawdzonego sposobu na znalezienie drugiej połówki. Nie mniej jednak, dostępnych jest wiele możliwości, dzięki którym można szczęśliwie trafić na ukochaną osobę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Gdzie można spotkać drugą połówkę?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0