Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Forskolin, czyli pokrzywa indyjska – opinie, cena i efekty

Forskolin

Pokrzywa indyjska od wielu lat znajduje zastosowanie w medycynie hinduskiej. Jest tam bardzo popularnym produktem, który wykorzystywany jest do wielu rodzajów chorób. Najbardziej popularny jest jednak za sprawą działania wspomagającego odchudzanie. Naukowcy są jednak sceptycznie nastawieni do stosowania jej jako remedium na nadwagę i otyłość.

Pokrzywa indyjska – składnik preparatu Forskolin

Forskolin jest wykorzystywana od setek lat w medycynie. Na Dalekim Wschodzie roślina ta jest wykorzystywana jako środek, który pomaga przy dolegliwościach sercowo-naczyniowych, w przypadku otyłości, przy nadciśnieniu tętniczym oraz przy występowaniu astmy. W przypadku tej rośliny jej najbardziej wartościową częścią są korzenie, które zawierają bardzo duże stężenie forskoliny.

Walka z otyłością pokrzywą indyjską

Forskolin nasila rozkład tłuszczu w tkance tłuszczowej przez co jest bardzo pomocna w walce z nadwagę i otyłością. Niektórzy naukowcy przekonują jednak iż sama roślina nie wspomaga walki z otyłością.

Przeprowadzone zostały badania, które miały na celu sprawdzić właściwości odchudzające pokrzywy indyjskiej. Do badania wzięto 6 kobiet, którym po dwa razy dziennie przez okres 8 tygodni podawano 250 mg preparatu. Po zakończeniu badań u kobiet udało się zauważyć utratę wagi na poziomie około 8 procent. Na podstawie badania wykazano iż pokrzywa indyjska ma faktycznie działanie odchudzające i pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Opinie o Forskolin

Opinie o pokrzywie indyjskiej w większości przypadków są bardzo pozytywne i wiele osób chwali produkt ze względu na jego pozytywne działanie w procesie odchudzania. Stosowanie preparatu daje tym samym znakomite efekty i faktycznie przekłada się na utratę wagi ciała. Na pozytywnie opinie o Forskolin przekłada się również fakt, iż suplement jest w pełni naturalny i nie powoduje poważniejszych skutków ubocznych.

Skutki uboczne Forskolin

W przypadku tego preparatu nie występują praktycznie żadne skutki uboczne, które mogłyby stanowić jakiekolwiek zagrożenie dla zdrowia. Zażywanie suplementu Forskolin jest tym samym w pełni bezpieczne. Dodatkowo sama roślina zapobiega powstawaniu różnych chorób i oczyszcza organizm ze zgromadzonych w nim toksyn. Pokrzywa indyjska poprawia również stan skóry. Jedynym przeciwwskazaniem do zażywania suplementu jest bycie w ciąży i karmienie piersią. Wszystkie pozostałe osoby jak najbardziej mogą decydować się na stosowanie preparatu bez żadnych obaw. Jedynym skutkiem ubocznym Forskolinu może być fakt, że jeśli zażywamy inne leki – to powinniśmy skonsultować się najpierw z lekarzem.

Cena Forskolinu

Forskolin najczęściej jest dostępny w formie tabletek i przyjmowanie go w tej postaci jest najprostsze. Cena Forskolin wynoszą od 40 do 70 zł za opakowanie zawierające 120 tabletek.

Czy warto stosować pokrzywę indyjską?

Osoby zmagające się z nadwagą powinny zatem jak najbardziej sięgnąć po preparat z pokrzywą indyjską, ponieważ stosowanie go może dać bardzo dobre efekty. Dzięki niemu można naprawdę szybko zrzucić zbędną wagę. Suplement Forskolin jest przy tym w pełni bezpieczny co jest jego dodatkową zaletą i powoduje, że każda osoba, która pragnie zrzucić wagę może korzystać z tego specyfiku. Daje on znakomite rezultaty i jest bardzo korzystny dla zdrowia.

Dodatkowymi skutkami oprócz zrzucenia wagi są również oczyszczenie organizmu oraz poprawa wyglądu cery, które również są bardzo istotnymi kwestiami i warto o nie, odpowiednio zadbać. Dbanie o stan skóry i jej dobrą kondycję jest bardzo istotne i daje znakomite rezultaty. Przy tym zażywanie samej pokrzywy indyjskiej jest bardzo proste i może poradzić sobie z tym zadaniem każda osoba. Utwierdzają w tym przekonaniu również bardzo pozytywne opinie na temat produktu.

6 komentarzy
 1. Baska pisze:

  Czy rzeczywiście działa ta forskolina? Opinie w Internecie sa całkiem ok. Chyba spróbuje jednak kuracji forskoliną.

 2. ona56 pisze:

  Powiem tak – wszystko działa do jakiegoś momentu… Ja brałam forskolin i nawet fajnie mi się chudło. Potem nastąpiła stagnacja. Ale przełamałam ją inną dietą oraz większym wysiłkiem fizycznym, np. cardio. Tak więc uważam, że forskolina coś tam się przyczyniła do mojego schudnięcia, ale cudownym lekiem nie jest na pewno.

 3. Ola pisze:

  Stosowałam kiedyś pokrzywę indyjską jako susz. Nie pamiętam jak dawkowałam, ale czułam się naprawdę świetnie. Nie wiem czy sama sobie to wmówiłam, ale forskolina działała na mnie.

 4. Alanna pisze:

  Forskolin działa! Przekonałam się o tym sama bo schudłam 5 kilo.

 5. Karola pisze:

  Pokrzywa indyjska jest ciekawą alternatywa dla byle jakich suplementów diety. Biorę i polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Forskolin, czyli pokrzywa indyjska – opinie, cena i efekty

Artykuł przeczytasz w: 2 min
6