Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Fit Sport – osiągaj lepsze efekty treningu znając swoje geny!

badania fit

DF Medica Polska to firma, która na rodzimym rynku wdrożyła szereg ciekawych badań. Mających na celu określać predyspozycje genetyczne pacjentów. Biorąc pod uwagę ich problemy zdrowotne, kondycję, jak i reakcje, które zachodzą w pożywieniu pomiędzy poszczególnymi składnikami.
Firma, wraz z międzynarodowym zespołem specjalistów wykorzystuje szeroką wiedzą z wielu dziedzin. Bazuje głównie na genetyce, nutrigenomice, nutrigenetyce oraz farmakogenetyce, które wbrew pozorom są w stanie dać odpowiedź na wiele pytań.

Jednym z dostępnych badań jest Fit Sport. Badanie skonstruowane z myślą o osobach:

  • uprawiających sport zawodowo,
  • uprawiających sport amatorsko, jednak traktując go, jako poważne hobby,
  • pracujących ze sportowcami, będących trenerami i trenerami osobistymi,
  • uprawiających maraton oraz triathlon,
  • kształtujących masę mięśniową,
  • rozpoczynających swoją przygodę z aktywnością fizyczną, ale będących gotowymi, by poznać swoje predyspozycje, dążyć do celu i sięgać po wymarzone wyniki.

Korzyści badania Fit Sport

Badanie ów polega na określeniu indywidualnych predyspozycji genetycznych, dzięki czemu można zoptymalizować trening, poprawiać wyniki sportowe, jak i przyspieszać proces regeneracji organizmu. Pacjenci dowiadują się, jaka dyscyplina sportowa będzie dla nich najbardziej korzystna i efektywna, jak osiągać optymalny sukces i pracować nad kondycją.

Efekty badania

Raport Fit Sport podsumowujący przeprowadzone badanie obejmuje cztery obszary fizjologii człowieka. Są to:

  • predyspozycje względem określonego rodzaju wysiłki fizycznego; dzięki badaniu dowiadujemy się czy powinniśmy postawić na wysiłek wytrzymałościowy, czy też siłowy,
  • zdolność lipolizy, czyli tempo rozpadu triacyglicerolu zmagazynowanego w mięśniach i komórkach tłuszczowych, co daje efekt w postaci pożądanej redukcji kilogramów,
  • zdolności antyoksydacyjne, decydujące o czasie regeneracji powysiłkowej, występowanie stanów przewlekłego zmęczenia, bólów mięśniowych oraz stawów,
  • potencjał reakcji zapalnej, który ma ogromne znaczenie względem planowania objętości jednostki treningowej, a także synchronizacji długości treningów wraz z odpoczynkiem.

Badanie ów sprawdza się w przypadku każdej osoby, niezależnie od wieku i płci. Jest w stanie zaprezentować sporo informacji, dzięki którym efektywność naszych treningów będzie większa, pożądany cel zostanie osiągnięty, a nasz organizm zyska naprawdę wiele. Informacje odnośnie tego, jak wygląda badanie, czego można się spodziewać i kiedy warto je zrobić, znajdziemy pod adresem witryny internetowej http://dfmedica.eu/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fit Sport – osiągaj lepsze efekty treningu znając swoje geny!

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0