Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Fenomen diety pudełkowej w Polsce

jedzenie

Z roku na rok zainteresowanie cateringiem dietetycznym ciągle wzrasta. Kiedyś był stosowany przede wszystkim przez celebrytów. Teraz coraz więcej osób decyduje na taka właśnie formę codziennego jedzenia. Bo jest zdrowe, pomaga w odchudzaniu lub utrzymaniu wagi i dostarcza wszystkich niezbędnych dla człowieka składników pożywienia. Poza tym catering dietetyczny znacznie ułatwia życie, ponieważ nie trzeba kupować produktów na posiłki, przygotować ich, sprawdzać pod kątem tego, czy zdrowo się odżywiamy i liczyć w nich kalorii. Wystarczy zamówić, odebrać i już można zasiadać do stołu. Jest coraz więcej firm przygotowujących takie posiłki. Nim się jednak jakąś wybierze, warto przyjrzeć się, co oferuje.

Catering dietetyczny, dieta pudełkowa, czy fit catering – nazewnictwo

Catering dietetyczny funkcjonuje również pod nazwą fit catering lub nazywa się go dietą pudełkową. To ostatnie określenie wzięło się stąd, iż polega on na dostarczaniu do klienta, właśnie w pudełkach , smacznych, zdrowych i odpowiednio zbilansowanych posiłków, które nie tylko odchudzają, ale dają więcej energii i chęci do życia niż inne.

Niewątpliwie wadą cateringów dietetycznych jest duża ilość produkowanych śmieci – może to być aż 100 opakowań  miesięcznie na jedną osobę. Na szczęście firmy cateringowe skłaniają się coraz częściej ku ekologicznym rozwiązaniom. Dla przykładu poznańska firma bodychief.pl wprowadziła eko opakowania, dzięki czemu zamawianie posiłków nie przyczynia się do zaniedbywania środowiska.

Fit catering to doskonała propozycja dla osób, które dużo pracują, ale jednocześnie też dobrze zarabiają, ponieważ korzystanie z takiej formy diety nie należy do najtańszych. Ceny zależą od miasta, w którym się mieszka, ale na pewno jednodniowy zestaw posiłków nie będzie kosztował mniej niż 50 złotych. A czasem znacznie przekracza tę sumę. Ale coś za coś. Oprócz tego, że poprawia zdrowie i ułatwia życie tym, którzy nie mają czasu na przygotowanie pełnowartościowych posiłków, eliminuje również z jadłospisu pochłaniane w biegu śmieciowego jedzenia bez żadnych wartości. Nie trzeba nawet wychodzić z pracy lub domu, ponieważ wszystkie dania dostarczone zostaną pod wskazany adres i w ustalonych godzinach.

Dieta pudełkowa to kompleksowa usługa, które może obejmować nawet pięć posiłków dziennie, czyli śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację.  Oczywiście nie ze wszystkich trzeba od razu korzystać. Liczba zamawianych posiłków zależy od potrzeb i upodobań klienta, który woli na przykład śniadania lub kolacje jadać wspólnie z rodziną lub sam je przygotować. Zawsze trzeba jednak pamiętać, aby w takich sytuacjach wszystkie posiłki były odpowiednio zbilansowane i jadane o regularnych porach. W innym przypadku fit catering może nie przynieść spodziewanych efektów. Wybierając firmę oferującą catering dietetyczny trzeba zwrócić uwagę, czy rzeczywiście zatrudnia prawdziwego dietetyka, który kontroluje posiłki pod kątem odpowiedniej ilości kalorii i innych wartości. Można to sprawdzić, pytając, czy można z nim bezpośrednio porozmawiać na przykład telefonicznie. Często bowiem informacje o możliwości indywidualnego skomponowani diety, ograniczają się do wypełnienia formularza na stronie internetowej. Dobra firma oferująca catering dietetyczny musi też mieć do wyboru wiele rodzajów menu. Z podziałem na różne liczby codziennych kalorii i ze specjalnym menu dla bezglutenowców, wegetarian, alergików, uprawiających sport, czy kobiet w ciąży lub tych, którzy nie lubią ryb i owoców morza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fenomen diety pudełkowej w Polsce

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0