Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

EMS: Trening EMS – dla tych, którym brakuje wolnego czasu

ems

Dysponowanie małą ilością czasu wcale nie jest przeszkodą, aby dbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Często ludzie traktują brak czasu jako wymówkę przed ćwiczeniami, co nigdy nie wychodzi im na dobre. Aktywność powinna być stałym elementem życia każdego człowieka. Jeżeli jednak ma on dużo pracy i obowiązków, oczywiste jest, że nie ma siły, ani czasu na regularne treningi. Właśnie dla takich osób najlepszym rozwiązaniem są ćwiczenia EMS!

EMS – co to znaczy? Jest to skrót od nazwy Electrical Muscle Stimulation, którą tłumaczymy jako elektrostymulację mięśni. Trening EMS to ćwiczenia z trenerem personalnym połączone ze stymulacją mięśni impulsami elektrycznymi. Co to oznacza w praktyce?
Istnieje specjalny elektrostymulator mięśni–miha bodytec, który odpowiada za produkowanie impulsów. Przedostają się one do najgłębszych partii mięśni poprzez kamizelkę i opaski, które ćwiczący zakłada na ramiona, uda i pośladki. W trakcie wysiłku fizycznego, mięśnie kurczą i rozkurczają się naprzemiennie. Efektem elektrostymulacji jest przyspieszenie tych skurczy, a co za tym idzie, szybsza praca mięśni. Podczas tradycyjnego treningu, ćwiczący nie jest w stanie poruszyć niektórych mięśni głębokich – z EMS jest to jak najbardziej możliwe, dlatego znajduje ono swoje zastosowanie w rehabilitacjach, walce o wymarzoną sylwetkę czy jako dopełnienie regularnych treningów. Podczas 20 minut treningu EMS pracuje jednocześnie aż 450 różnych mięśni! Co najważniejsze, elektrostymulacja mięśni jest całkowicie bezpieczna dla organizmu. Prócz ciąży, rozrusznika serca czy niektórych chorób przewlekłych, nie ma przeciwwskazań, aby wykonywać ćwiczenia EMS i cieszyć się z ich szybkich efektów.

Dlaczego EMS jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają czasu na spędzanie godzin na siłowni? Elektrostymulacja mięśni to trening, który trwa nie dłużej niż 20 minut! Jak to możliwe, że przynosi efekty? Połączenie profesjonalnego treningu z trenerem personalnym oraz stymulacji mięśni impulsami elektrycznymi to strzał w dziesiątkę! W zaledwie 20 minut można spalić nawet 1200 kalorii!

EMS: jeśli jesteś zabiegany a chcesz wyglądać dobrze, spróbuj już teraz!

W dzisiejszych czasach wszyscy są zajęci. Mamy dużo pracy, dużo obowiązków, rodzinę i znajomych, którym chcemy poświęcić swój czas. Wszyscy też dobrze wiemy, jak ważne dla zdrowia i samopoczucia jest dobra wydolność, kondycja, a także wygląd fizyczny. Jak połączyć te, wydaje się, wykluczające się kwestie?

Trening EMS przychodzi na ratunek wszystkim zapracowanym ludziom, którzy nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej. Elektrostymulacja mięśni połączona z treningiem personalnym to zestaw ćwiczeń, podczas których impulsy elektryczne intensyfikują pracę wszystkich mięśni ćwiczącego. W efekcie trening jest krótszy, natomiast dużo bardziej efektywny, bo nasze mięśnie są bardziej zaangażowane, a impulsy dodatkowo ujędrniają naszą skórę.

Jeden trening EMS odpowiada trzem treningom na siłowni – dla porównania, potrzeba spędzić aż cztery godziny ćwicząc tradycyjnie, aby osiągnąć podobny efekt! Trening EMS odbywa się raz w tygodniu więc łatwiej jest wygospodarować na niego czas nawet najbardziej zapracowanym osobom. Do EMS nie trzeba się specjalnie przygotowywać, ponieważ BodyTec20 zapewnia strój, ręcznik oraz butelkę z wodą. Dzięki wszystkim tym aspektom, EMS idealna opcja dla osób, które są mocno ograniczone czasowo, ale chcą utrzymać dobrą kondycję.

Trening EMS najlepszym i najszybszym sposobem na pożądaną sylwetkę!

Elektrostymulacja mięśni i efekty? Nie trzeba na nie długo czekać, ponieważ już po 2-3 treningach EMS BodyTec 20 można odczuć napiętą i bardziej jędrną skórę na całym ciele. W połączeniu ze zdrową dietą, realną redukcję tkanki tłuszczowej przy pomocy elektrostymulatora mięśni, można odczuć już po 6 spotkaniach!

Opinie o elektrostymulacji mięśni świadczą same o sobie. Trening EMS to rodzaj treningu, który już wiele lat temu zdobył popularność i był doceniany wśród profesjonalnych sportowców oraz osób zajmujących się fizjoterapią.

Jeżeli Twoim celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, zwalczenie cellulitu albo wyrzeźbienie wymarzonej sylwetki – elektrostymulacja mięśni jest dla Ciebie! Jeżeli chcesz pozbyć się bólu kręgosłupa, albo odzyskać sprawność po przebytej kontuzji – trening EMS jest tym, czego potrzebujesz! Wykwalifikowani trenerzy personalni w BodyTec20 przeprowadzają specjalny wywiad medyczny, aby dowiedzieć się jak najwięcej o Twoim stanie zdrowia, kondycji fizycznej i Twoich celach. Dopasowują zestaw ćwiczeń specjalnie dla Ciebie i przez cały czas trwania treningu EMS, doradzają, korygują ewentualne błędy i motywują. Trening personalny odbywa się w kameralnym pomieszczeniu, gdzie w ciszy i spokoju można skupić się na prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń. Nie ma znaczenia waga, wiek, ani styl życia – w BodyTec20 każdy może przekonać się, jakie są efekty elektrostymulacji mięśni – wystarczy 20 minut treningu EMS raz w tygodniu! To ważne, aby znaleźć w pośpiechu chwilę dla siebie i swojego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

EMS: Trening EMS – dla tych, którym brakuje wolnego czasu

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0