Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Ekstrakt z jagód goji na odchudzanie

goji

Jagody goji to jedne z najzdrowszych owoców. Istnieje wiele powodów, dla których warto je włączyć do diet – od aspektów zdrowotnych, po wsparcie odchudzania. Tym bardziej w czasach, gdy pod względem dietetycznym wszyscy są wręcz bombardowani ciągłymi pokusami.

Jagody goji – co to za owoce?

W Polsce owoce goji zaczęły być popularne dopiero kilka lat temu, początkowo funkcjonując pod angielską nazwą „goji berry”. Jednak na zachodzie już od wielu lat stanowią one część wielu prozdrowotnych diet. Co ciekawe, sama roślina przywędrowała tam z Azji, głównie z Tybetu oraz Chin.

Jagody goji cenione są z wielu względów. Doskonale działają na wzrok, poprawiają stan wątroby i sprzyjają odchudzaniu. W sprzedaży często pojawiają się w formie wysuszonych owoców, choć można trafić również na ich ekstrakt w formie soku lub tabletek, tak jak ma to miejsce chociażby w przypadku kapsułek Goji Original.

Dlaczego warto spożywać goji?

Owoce goji sprawdzają się z wielu powodów. Nawet niewielka ich ilość potrafi dostarczyć do Twojego organizmu sporą dawkę antyoksydantów, niezbędnych w neutralizowaniu wolnych rodników. Mają w sobie duże dawki prowitaminy A (czyli beta-karotenu), witaminy B2 i są znakomitym źródłem witaminy C (która wraz z wspomnianym beta-karotenem wspiera wzrok, podobnie zresztą, jak i zeaksantyna – także obecna w goji berry).

Ponieważ posiadają pewną dawkę żelaza (w przyswajaniu którego przydatna jest wspomniana witamina C), przyda się także w przypadku potrzeby uzupełniania tego składnika. Co ciekawe, jagody te wpływają również na lepszy wygląd cery.

Warto też zauważyć, że goji są po prostu smaczne, co tym bardziej ułatwia sięganie po nie.

Dlaczego goji mogą pomóc w odchudzaniu?

Pomimo ogromnych zalet, jakie wiążą się ze spożywaniem jagód goji, spore zainteresowania przyciągają z powodu ich właściwości odchudzających. Oczywiście, nie wyeliminują one potrzeby pewnych zmian w ogólnym trybie życia – z pewnością nadal będzie potrzebna odpowiednia ilość ruchu i mniejsza ilość posiłków wysokoprzetworzonych – ale potrafią być naprawdę pomocne. Zawdzięczają to chociażby faktowi, że ich kaloryczność jest bardzo niska – i to pomimo wspomnianego „naładowania” nie tylko witaminami, ale i mikroelementami.

Istnieje jednak jeszcze jedna, bardzo ważna cecha, która czyni jagody goji cennymi dla osób odchudzających (a co ciekawe – również dla osób borykających się ze stanami zmęczenia). Otóż goji pomimo dostarczania pewnej ilości węglowodanów (w końcu są owocami), nie powodują gwałtownego wzrostu poziomu cukru we krwi. Skoki takie mogą powodować wzrost apetytu – ich brak nie powoduje takiego ryzyka.

Co więcej, jeżeli dostarcza się węglowodany w sposób niepowodujący rzeczonych skoków, zyskuje się energię rozłożoną w czasie i unika efektu nagłego zmęczenia. To z kolei sprawia, że łatwiej zmobilizować się do ćwiczeń odchudzających. Jak widać jogody goji są idealne do odchudzania.

Ekstrakt z goji na odchudzanie

Omawiając wpływ goji na zdrowie i odchudzanie warto wspomnieć także o ich ekstrakcie. Dla osób prowadzących intensywny tryb życia może okazać się znacznie wygodniejszy, niż suszone owoce. Dobrym przykładem mogą być kapsułki Goji Original, które zawierają po 180 mg ekstraktu (czyli odpowiednik 3600 mg jagód – dziennie warto spożywać 3 takie kapsułki).

Co ciekawe, kapsułki te zawierają również pewną dawkę kofeiny, co dodatkowo sprzyja uczuciu pobudzenia i lepszemu spalaniu kalorii (tym samym sprawdzą się również w przypadku zażywania przed sesjami ćwiczeń odchudzających).

19 komentarzy
 1. marta napisał(a):

  polecam Goji Original!

 2. kaja napisał(a):

  Moja znajoma sporo schudła z suplementem goji original.

 3. Nata napisał(a):

  Z pomocą suplementu goji orgiginal od vitalprogres schudłam 9kg, polecam z czystym sumieniem, to rzetelna firma.

 4. AnittaDa napisał(a):

  Od jakiegoś czasu suplementuję się tym preparatem i też sobię go chwalę.

 5. teresa napisał(a):

  Ja także polecam suplement z jagód goji, wcześniej myślałam żę schudnąć po 50 to cud, wiadomo metabolizm zwalnia i ciężko jest zrzucić kg ale po kuracji z goji schudłam, oczywiście stosowałam się do diety i chodziłam na fitnes. i w końcu mogę się cieszyć szczupłą sylwetką.

 6. Justynkaa napisał(a):

  Stosowałam przez jakiś czas ten suplement i chwalę sobie jego efekty, schudłam 8kg w okresie 8tyg. Do tego byłam pełna energii i witalności.

 7. Pestka napisał(a):

  Goji original to zdecydowanie hit!!

 8. Kowalska napisał(a):

  Widzę , że jest wiele zadowolonych osób z tego suplementu! Aktualnie biorę goji original już 3 miesiąc i prawie osiągnęłam swój cel, schudłam 9kg, zostało mi jeszcze 3 do idealnej wagi.

 9. kika napisał(a):

  Jedyny suplement jaki u mnie zadziałał, polecam.

 10. martunia napisał(a):

  Szczerze polecam, odchudzanie z goji original to pestka!

 11. Marika napisał(a):

  Stosowałam, rzeczywiście skład bardzo przyzwoity, naturalnu i bezpieczny, polecam, pomaga.

 12. Kaczmarczyk J. napisał(a):

  Ja schudłam z pomocą Goji Original15 kg, byłą to ciężka droga ale warto walczyć o lepszą siebie!

 13. ewelina napisał(a):

  uwielbiam jagody goji pod każdą postacią, a suplement goji original także dobrze się spisał, w dwa miesiące schudłam 8 kg

 14. Amanda K napisał(a):

  Fajny, naturalny suplement, polecam.

 15. Bibii napisał(a):

  Moja siostra suplementuje się Goji i słyszę same zachwyty, więc jest godny zakupu. Sama widzę, że o wiele szybciej i efektywniej chudnie z tym preparatem.

 16. emilia napisał(a):

  Znam produkt Goji Berry, warty polecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ekstrakt z jagód goji na odchudzanie

Artykuł przeczytasz w: 2 min
19