Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Ekscytujące loty w tunelu aerodynamicznym

aerotunel

Marzysz o tym, aby zrobić coś niecodziennego? Lubisz wyzwania i chcesz ciągle się doskonalić, a przy tym świetnie bawić? W takim przypadku musisz poznać bliżej loty w tunelu aerodynamicznym – to wyjątkowa rozrywka dostępna praktycznie dla każdego!

Jeżeli zapytamy kogoś o tunele aerodynamiczne, zwykle pada odpowiedź związana z badaniami aerodynamiki, na przykład opływowości samochodów czy samolotów. Jednak stosowane w tych badaniach tunele aerodynamiczne mają szersze zastosowanie i używane są również jako wsparcie w treningach spadochronowych. W tym przypadku mają nieco inną, pionową konstrukcję, a rozpędzane przez ogromne wentylatory powietrze pozwala wówczas na podniesienie w górę osoby znajdującej się w aerotunelu – można wtedy poczuć się jak podczas swobodnego spadania podczas skoku spadochronowego, czyli jeszcze bez otwartej czaszy spadochronowej.

Jak lata się w aerotunelu?

Przez długi czas loty w tunelu były zarezerwowane tylko dla spadochroniarzy, którzy dzięki nim mogą łatwo trenować swoje umiejętności w locie, także grupowo, ponieważ tunele mają nierzadko średnicę nawet 4,5 metra. Jednak dość szybko zostały one udostępnione także osobom niemającym wcześniejszej styczności ze spadochronami. To powoduje, że obecnie praktycznie każdy może doznać niecodziennych emocji podczas lotu w aerotunelu.

Latanie w tunelu tego rodzaju jest bardzo bezpieczne. Przed rozpoczęciem bierze się udział w specjalnym szkoleniu, które informuje o zasadach zachowania się wewnątrz tunelu. Również otrzymuje się gogle, kombinezon i kask. Nad przebiegiem lotu stale czuwa znajdujący się w środku instruktor. Nie trzeba obawiać się o problemy z oddychaniem, ponieważ jest ono swobodne.

Pojedynczy lot trwa 1,5 minuty i zwykle oferuje się loty podwójne, dlatego uczestnik spędza w tunelu łącznie 3 minuty. W tym czasie może zaznać na własnej skórze niesamowitego uczucia spadania w dół, które towarzyszy skokom spadochronowym bez otwartej jeszcze czaszy. Bardziej zaawansowani lotnicy w tunelach mogą także wykonywać różne ewolucje w powietrzu.

Ile kosztuje latanie w tunelu aerodynamicznym?

Koszty nie są wcale takie wysokie, jak mogłoby się zdawać. Za podstawowy lot trwający przez 3 minuty trzeba będzie zapłacić około 250 złotych. Gdy weźmie się pod uwagę czas swobodnego spadania, to tak naprawdę bardziej opłaca się wziąć udział w locie w tunelu, ponieważ za najtańszy skok spadochronowy ze spadaniem trwającym 30 sekund trzeba zapłacić około 500 złotych. Wtedy, gdy wykupi się dłuższe skoki, można również uzyskać dodatkowe rabaty.

Loty oferowane są też w formie voucherów upominkowych – w tym przypadku otrzymuje się voucher i osoba, która go dostanie, może samodzielnie wybrać dla siebie termin lotu, który będzie odpowiadać jej najbardziej.

Na loty w tunelu aerodynamicznym zaprasza firma Profly, która posiada najnowocześniejszy w Polsce tunel aerodynamiczny Flyspot zlokalizowany w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ekscytujące loty w tunelu aerodynamicznym

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0