Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Efektowna abstrakcja – fototapeta, od której nie oderwiesz oczu

1

Istnieje wiele pomysłów, by ozdobić pokój – obrazy, plakaty, bibeloty – jeśli jednak zależy nam na metamorfozie, która zmieni dotychczasowy wygląd o 180 stopni, wówczas najlepszą opcją będzie oryginalna fototapeta. Abstrakcja to propozycją, którą podsunął nam ekspert od aranżacji wnętrz z Redro.pl. Dlaczego wybrał akurat takie rozwiązanie?

By stworzyć ciekawą stylizację, potrzebujemy wyrazistej dominanty. W tej roli natomiast doskonale sprawdza się ścienna dekoracja z wzorem, który od razu przyciąga wzrok. Być może dla wielu z nas abstrakcja to dzieło współczesnego artysty, które jest trudne w zrozumieniu. Ale to także wszelkiego rodzaju desenie czy wzory, które po prostu nie przedstawiają niczego rzeczywistego. Nie musimy być więc fanami nowoczesnego malarstwa, by zdecydować się na taką ozdobę. – wyjaśnił nam ekspert.    

Cztery różne propozycje przygotował dla nas specjalista, by pokazać nam, jak odmiennie mogą się prezentować takie ścienne dekoracje. Znajdziemy coś i do eleganckiej, i do nowoczesnej, i do minimalistycznej aranżacji.

Czerń: elegancja, której trudno dorównać

Wystrój wnętrza, który bazuje na czerni, to z pewnością przepis na niezwykle elegancką i stylową przestrzeń. Jeśli tylko dysponujemy przestronnym metrażem i pomieszczeniem, które jest jasne i dobrze oświetlone, warto wziąć pod uwagę taki pomysł. To rozwiązanie dla odważnych, ale gwarantujemy, że ta odwaga się opłaci. Nie musimy przemalować wszystkich ścian na ciemny kolor. Zamiast tego świetną opcją będzie utrzymana w takiej tonacji fototapeta. Abstrakcja stanie się silną dominantą w salonie, dzięki czemu nie będziemy potrzebowali innych ozdób. Doskonałym sposobem, by przełamać czerń ściennej dekoracji i znajdujących się w pokoju mebli, są złote dodatki. To właśnie one będą odpowiedzialne za to, że cała stylizacja nie będzie się prezentować posępnie ani monotonnie. Mogą to być modne, stojące kwietniki, efektowna, designerska lampa koło sofy lub pod sufitem, a także wazon lub patera na owoce ustawiona na stole.

Złudzenie optyczne o wielkiej sile

2

https://redro.pl/fototapety/tematy/abstrakcja/

Specjalnym rodzajem abstrakcji jest wzór bazujący na złudzeniu optycznym. Co jest tak wyjątkowego w tym rozwiązaniu? Nie tylko zapierająca dech w piersiach forma, która zdaje się poruszać na naszych oczach. Tym, co jest istotne, są jej unikalne właściwości. Taka kompozycja imituje głębię, dzięki czemu optycznie powiększy metraż, jakim dysponujemy. Co mogą przedstawiać takie fototapety? Abstrakcja 3d to przede wszystkim geometryczne wzory o płynnych kształtach. Patrząc na nie, mamy wrażenie, że przed nami nie znajduje się płaska ściana, lecz rozciągająca daleko przestrzeń. – powiedział nam ekspert z Redro.pl.

Ten przykład jest najlepszym dowodem na to, że odpowiednio stworzona aranżacja wnętrza może zdziałać cuda. Nie tylko wyczarujemy efektowny wystrój, ale wprowadzimy także praktyczne rozwiązania, które naprawdę zmienią nasze dotychczasowe mieszkanie. Montaż fototapety jest prosty, zajmie nam zaledwie jedno popołudnie, a rezultatami będziemy się cieszyć przez wiele lat.

Inne spojrzenie na drogocenny marmur

3

https://redro.pl/fototapety/

W tym roku dużą popularnością cieszą się akcenty dekoracyjne nawiązujące do starożytnej Grecji. Antyk przeżywa swój renesans, dlatego śmiało możemy sięgać po plakaty z wizerunkami zabytkowych rzeźb lub niezwykle oryginalne wazony w kształcie kolumn lub głów antycznych posagów. Znakomitym uzupełnieniem takich rozwiązań stanie się fototapeta wybrana przez eksperta z Redro.pl. Jest to wzór o nazwie Liquid Marble. Co prezentuje? Motyw przedstawieniowy przypominający roztopiony marmur o płynnych, jakby rozlewających się formach. Taka ozdoba sprawdzi się zarówno w eleganckim salonie, jak i w przytulnej sypialni. By fototapeta wpasowała się do naszego wystroju, wybierzmy odpowiedni kolor – delikatny i stonowany lub mocny i wyrazisty. Oto, co powiedział nam specjalista:

Wzór w jasnej tonacji pozwoli nam wprowadzić do wnętrza elegancki akcent, ale jednocześnie sprawi, że aranżacja będzie się prezentować przystępnie i bez zbędnego patosu. To doskonały sposób, by stworzyć przestrzeń, która robi wrażenie, ale jest jednocześnie idealnym tłem do relaksu, ponieważ nie wybija się na pierwszy plan. 

4

Artystyczny wzór w modnych kolorach

Ozdobić możemy nie tylko salon czy sypialnię. Ekspert przygotował dla nas coś jeszcze. Jest to wyjątkowa fototapeta do kuchni. Abstrakcja, którą tutaj zaproponował, odznacza się bardzo artystycznym charakterem.

W kuchni potrzebujemy kreatywności, by wymyślać nie tylko smaczne, ale także efektownie prezentujące się potrawy. Jeśli stworzymy aranżację, która będzie się odznaczać oryginalnym wyglądem, z pewnością zagwarantujemy sobie idealne tło do kulinarnych eksperymentów. Właśnie dlatego wybrałem wzór, który składa się plam kolorowej farby. Wybór barw nie jest przypadkowy. W tym roku niezwykle popularny jest niebieski odcień Classic Blue wybrany przez Instytut Pantone, a także delikatny róż o nazwie Cloud Pink. Razem tworzą doskonały duet. Taka kompozycja będzie pasować jak ulał do nowoczesnej stylizacji utrzymanej zarówno w jasnej, jak i ciemnej tonacji. Dzięki temu, że fototapety wykonywane są z wodoodpornych materiałów, z których łatwo usuwa się plamy, możemy być pewni, że taka dekoracja będzie nam służyć przez lata. – wyjaśnił ekspert.

Abstrakcja to prosta droga do aranżacji, która nie ma sobie równych. Wybierzmy fototapetę, która będzie korespondować z naszą dotychczasową stylizacją, i podarujmy sobie wystrój, od którego nie można oderwać oczu.

No tags for this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Efektowna abstrakcja – fototapeta, od której nie oderwiesz oczu

Artykuł przeczytasz w: 4 min
0