Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Dobry dietetyk – Po czym go rozpoznać?

dietetyk

Moda na odchudzanie nadeszła również do Polski. Każdy pragnie być szczupły, ale również zdrowy. Często brak wiedzy oraz motywacji sprawia, że poddajemy się już w przedbiegach. W takich sytuacjach dobrym wyborem jest udanie się do dietetyka.

Kim jest dietetyk?

Dietetyk to osoba wykształcona (najczęściej po studiach magisterskich), której zadaniem jest nie tylko skomponowanie diety oraz programu ćwiczeniowego. Dobry dietetyk to również motywator. Nikt tak jak on nie sprawi, że z chęcią zaczniemy przygotowywać zdrowe posiłki oraz wylewać siódme poty na siłowni. Psychika ludzka działa na zasadzie „pokazania komuś czegoś”, a tym kimś właśnie jest bardzo dobry i doświadczony dietetyk.

Jak znaleźć doświadczonego dietetyka

Największa tajemnica XXI wieku mówi, że w Internecie jest wszystko. Odnosi się ona również do znalezienia dietetyka. Wpisując w sieci hasło „dietetyk” znajdziemy wiele stron, które oferują (często również bezpłatne porady dietetyczne). Warto jednak zrobić początkowy przesiew informacji. Interesującymi dla nas danymi są ukończone studia oraz szkolenia. Amatorom mówimy stanowcze „nie”. Nieodpowiednio dobrana dieta czy nadmierny program treningowy przygotowany przez niedoświadczoną osobę może być powodem trudnych do odwrócenia skutków. Ważne są ponadto informacje zawarte na stronie internetowej. Polecanie skrajnych diet (oprócz wskazań ściśle medycznych) nie ma zastosowania w redukcji masy ciała. Również brak gabinetu lub miejsca konsultacji powinien być niepokojącym faktem. Po przebrnięciu przez rzesze ofert dietetycznych porad w końcu znajdujemy swojego wymarzonego dietetyka. Pamiętajmy, by nie umawiać się od razu na cykl spotkań. Zawsze coś może pójść nie po naszej myśli i będziemy stratni nie tylko o czas, ale również pieniądze.

Co powinien oferować?

Zazwyczaj pierwsza konsultacja jest darmowa lub w niższej cenie i wtedy możemy dowiedzieć się czegoś więcej o dietetyku oraz o planowanej przez niego wstępnej strategii. Przykładem dobrych praktyk oraz profesjonalnego podejścia do pacjentów jest specjalista, o którego wiedzy, kwalifikacjach oraz podejściu dowiesz się więcej ze strony https://www.zielarz-dietetyk.pl/cms/dietetyk-radom Konsultacje w poradni, oraz online powinny rozpoczynać się od zbadania stanu fizycznego i psychicznego pacjenta, po przygotowanie diety najlepiej pasującej do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Rodzaje konsultacji

W dzisiejszym zabieganym świecie samo zapisanie na wizytę dietetyczną stanowi pewnego rodzaju sukces. Dietetyk XXI wieku powinien więc wychodzić naprzeciw potrzebom klientów i prowadzić dwa rodzaje konsultacji. Dla mniej zabieganych lub umiejących świetnie organizować czas – wizyty w poradni oraz dla tych, co zawsze się spóźniają i nie mają czasu – konsultacje dietetyczne online. Internetowa konsultacja dietetyczna może być tak samo dobra, jak spotkanie twarzą w twarz. Rozwój Internetu, udostępniane w nim pogramy, aplikacje umożliwiają rozmowę i konsultację połączoną z video- rozmową. Podczas takiej „pogadanki” zachowany będzie więc kontakt wzrokowy.

Często jednak pojawia się pytanie: co takiego uzyskam po konsultacji dietetycznej online? Internet jest pełny różnego typu kalkulatorów, skal i porad- dlaczego, więc mam się zgłosić do dietetyka? Dietetyk i jego konsultacje nieważne czy stacjonarne, czy online to profesjonalizm, którego nam jako amatorom brakuje. Wizyta da nam nie tylko podstawowe informacje o naszym ciele, jego składzie, ale również uzupełni naszą wiedzę na temat zdrowego stylu życia.

Konsultacje dietetyczne online oraz stacjonarne są coraz bardziej popularne w naszym kraju. Warto skorzystać z nich, jeżeli mamy problem z nadmierną masą ciała lub po prostu chcemy zmienić swoje życie.

1 komentarz
  1. martyna pisze:

    Bardzo pomocny artykuł, wszystkie porady bardzo jasno i dokładnie opisane. Myślę, że może mi się przydać jeszcze tego lata! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dobry dietetyk – Po czym go rozpoznać?

Artykuł przeczytasz w: 3 min
1