Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Dobór menu weselnego

menu weselne

Wybór menu weselnego jest jednym z najistotniejszych etapów przygotowań. Od tego, jakie posiłki wybierzecie, zależy zadowolenie waszych gości. Podpowiadamy, czym się kierować w selekcji dań na stół weselny.

Dopasujcie ilość dań do liczby gości i długości wesela

Jeśli planujecie wesele na całą noc i przewidujecie dużą ilość gości, lepiej wybrać około 4-5 dań ciepłych oraz około 8 przystawek. Nie przesadzajcie z przekąskami. Lepiej zainwestować w ciepłe posiłki, które jadają najczęściej wszyscy, niż wyrzucać niedojedzone resztki. Warto też zastanowić się nad ilością ciast, które zazwyczaj zostają po weselu.

Zastanówcie się nad charakterem Waszego wesela

Gdy planujecie wesele w stylu wiejskim, warto zainwestować w potrawy tradycyjne: dziczyznę, pieczone i wędzone mięsa, dania kuchni regionalnej. Z drugiej strony, organizując przyjęcie w zamku lub dworku, zdecydujcie się na bardziej wykwintne potrawy. Wszystko oczywiście zależy też od Waszych gości weselnych. Jeśli macie w planie zaprosić rodzinę z Włoch, weźcie pod uwagę odmienne tradycje i upodobania kulinarna. Zapraszając koleżankę wegetariankę, warto pomyśleć nad oddzielnym, bezmięsnym menu dla niej. Ciekawym pomysłem są również bufety tematyczne, typu: wiejski stół, stół z owocami morza lub sushi.

Dopasujcie rodzaj i ilość napoi do upodobań gości

Dobierając napoje na stół weselny warto pamiętać, że nie każdy pije wódkę. Można wcześniej podpytać rodzinę i znajomych, jaki rodzaj alkoholu preferują. Warto jednak zapewnić gościom inne rodzaje trunków, takie jak: piwo czy wino. Oczywiście na stołach nie powinno zabraknąć napojów bezalkoholowych: wody, soków i napojów gazowanych. Zadbajcie o to, aby były uzupełniane na bieżąco!

Najistotniejsze przy wyborze menu weselnego jest wybieranie dań „bezpiecznych”, popularnych w kuchni Polskiej. Wtedy macie pewność, że większość gości, nawet tych najbardziej wybrednych, skosztuje potrawy. Pamiętajcie jednak, że nie jesteście w stanie sprostać wszystkim oczekiwaniom.

Autor: wesele123

1 komentarz
  1. skynetic pisze:

    Dobrze jest jeszcze umieścić parę pozycji wegetariańskich posiłków, bo coraz więcej osób rezygnuje ze spożywania mięsa:) a i mięsożercy odciążą swoje żołądki po suto zjedzonej kolacji weselnej ;). I postawić na świeżo wyciskane soki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dobór menu weselnego

Artykuł przeczytasz w: 1 min
1