Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Dlaczego warto pić sok z aloesu?

Dlaczego warto pić sok z aloesu

Sześć tysięcy lat temu aloes został nazwany przez Egipcjan „rośliną nieśmiertelności”. I to nie bez powodu. Jest on używany od tysięcy lat na całym świecie jako roślina lecznicza. Obecnie aloes jest jedną z najczęściej uprawianych roślin i jedną z najbardziej przydatnych. Ma ona dobrze znane zastosowania i zasłużyła na swoje miejsce jako domowy środek na wiele chorób i dolegliwości. Aloes ma grube mięsiste liście, w których przechowywana jest woda. Wytwarza dwie substancje: żel wytwarzany z wewnętrznej części liści oraz lateks, który znajduje się w ich zewnętrznych warstwach. Poniżej krótko o niektórych z zadziwiających właściwości aloesu.

Aloes do picia – właściwości lecznicze

Alkalizuje organizm: Ciało ludzkie funkcjonuje optymalnie, gdy istnieje w nim równowaga między kwasowością a zasadowością. Jest ona utrzymywana przez żywność, którą się spożywa. Aby uzyskać idealną równowagę, pokarm powinien być w 80% zasadowy i 20% kwaśny. Sok z aloesu sprawia, że organizm ma odczyn zasadowy i pomaga utrzymać optymalną równowagę niezbędną do funkcjonowania. Choroby nie przeżywają ani nie rozwijają się w organizmie, który ma właściwą równowagę kwasowo-zasadową.

Pomaga w odtruwaniu organizmu: Aloes do picia ma konsystencję bardziej żelową niż wodnistą. To ważna właściwość soku z aloesu. Ponieważ powoli przepływa przez przewód pokarmowy, absorbuje obecne w nim toksyny i przenosi je przez system pokarmowy, aby je ostatecznie wyeliminować.

Wzmacnia układ odpornościowy

Sok z aloesu zawiera cukry proste i polisacharydy, które są cukrami złożonymi o długich łańcuchach. Cukry te nie są rozkładane w przewodzie pokarmowym, ale wchłaniane przez organizm w takiej postaci, w jakiej są i przedostają się do krwi. Cukry te pomagają w produkcji makrofagów, które są rodzajem białych krwinek, które zjadają i trawią odpady oraz ciała obce we krwi.

Obniża wysoki poziom cholesterolu

Aloes do picia dostępny na stronie https://foreversmart.pl/aloes-do-picia/26-aloes-do-picia-czysty-sok-forever-aloe-vera-gel-1-litr.html  zawiera substancję, która, jak wykazano, ma właściwości obniżania wysokiego poziomu cholesterolu we krwi i kontrolowania go. Substancja ta ma skład chemiczny, który pomaga zatrzymać wchłanianie cholesterolu, zmniejszając w ten sposób jego ogólny poziom w organizmie i sprzyja zdrowiu układu sercowo-naczyniowego.

Aloes do picia – właściwości kosmetyczne

Leczy trądzik i wypryski

Sok z aloesu to doskonały sposób na zmniejszenie trądziku i wyprysków skóry. Hormony obecne w aloesie pomagają w usuwaniu problemów skórnych i regeneracji nowych komórek skóry. Aloes jednocześnie działa wewnętrznie dostarczając organizmowi witamin i składników odżywczych.

Leczy egzemę i łuszczycę

Aloes do picia zawiera składnik zwany ligniną, która może przenikać przez skórę, dostarczając jej składników odżywczych i usuwając toksyny. Ligniny są korzystne przy problemach skórnych, takich jak łuszczyca i egzema.

Poprawia zdrowie włosów i wspomaga ich wzrost

Picie soku z aloesu powoduje wzmocnienie włosów, ponieważ znajdujące się w nim składniki pomagają utrzymać równowagę pH organizmu w odpowiednim zakresie, przyspieszając wzrost włosów i pomagając utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry głowy. Ponadto nałożenie soku bezpośrednio na skórę głowy może pomóc w usunięciu martwego naskórka zatykającego pory i usuwaniu nadmiaru sebum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dlaczego warto pić sok z aloesu?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0