Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Dlaczego ludzie częściej kupują wyciskarki niż sokowirówki?

sok

Ostatnio popularność sokowirówek zaczęła drastycznie spadać. Nie brakuje osób, które po prostu decydują się na wyciskarki do soków. Dlaczego sokowirówki w pewien sposób zostały odstawione na boczny tor? Jakie są najważniejsze wady tych urządzeń? Odpowiedzi na te pytania poznacie po przeczytaniu dzisiejszego tekstu.

Czy potrzebna jest sokowirówka?

Nie da się ukryć, że jest wiele osób, które doceniają, że sokowirówki gwarantują szybkość w aspekcie uzyskania soku. Warto zaznaczyć, że elementy z tej kategorii posiadają zazwyczaj duże otwory wsadowe oraz silniki o sporej mocy. To pozwala wyciskać owoce i warzywa w naprawdę krótkim czasie. Takie zalety sprawiają, że są to urządzenia stosowane w wielu lokalach gastronomicznych. Mowa tutaj między innymi o pubach, barach, kawiarniach, restauracjach itp.

Statystyki pokazują jednak, że coraz częściej wybierane są – zarówno w przypadku Klientów indywidualnych, jak i i biznesowych – wyciskarki. Dlaczego? Trzeba podkreślić, że odpowiednio dobrane wyciskarki do soków gwarantują lepszą jakość napoju. Dzięki temu właściciele takich elementów mają do czynienia z większą ilością witamin i składników mineralnych. Nie wolno o tym fakcie pod żadnym pozorem zapominać. Na rynku znajdują się wielofunkcyjne wyciskarki. Służą one nie tylko do przyrządzania pysznych i wartościowych napojów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby być w posiadaniu elementów, które świetnie sprawdzają się w aspekcie wyciskania soku na przykład z warzyw liściowych. Warto zaznaczyć, że sokowirówki mają też inną wadę. Szybko napowietrzają wyciskane napoje. To powoduje, że substancje odżywcze błyskawicznie ulegają zniszczeniu oraz utlenieniu. Jest to bardzo niekorzystna sytuacja.

A może wyciskarka?

Co jeszcze powoduje, że ludzie chętniej decydują się na wyciskarki, a nie sokowirówki? Na pewno fakt, że sok musi być zaraz z spożyty. Przyrządzenie go przy pomocy sokowirówki sprawia, że nie nadaje się on do przechowywania. Ponadto elementy z tej kategorii są bardziej kłopotliwe i pracochłonne w aspekcie czyszczenia. Dużo osób zwraca uwagę na fakt, że sokowirówki są też zdecydowanie głośniejsze. To wszystko powoduje, że wyciskarki do soków mają coraz większą liczbę Klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dlaczego ludzie częściej kupują wyciskarki niż sokowirówki?

Artykuł przeczytasz w: 1 min
0