Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Dlaczego dermokosmetyki do twarzy są lepsze od drogeryjnych produktów?

kobieta

Formułę dermokosmetyków do twarzy opracowano przy pomocy specjalistów. Nie zawierają one konserwantów ani sztucznych barwników. Są niekomedogenne, co znaczy, że nie uczulają i nie podrażniają skóry. Dlaczego są one lepsze od drogeryjnych produktów?

Czym są dermokosmetyki?

Dermokosmetyki do twarzy i ciała to produkty, które można kupić wyłącznie w aptekach lub wybranych drogeriach aptecznych. Mają skład podobny do produktów leczniczych, dlatego wykorzystuje się je nie tylko do poprawy kondycji skóry, lecz także jako element leczenia terapeutycznego. W dermokosmetykach nie ma środków zapachowych, barwników ani konserwantów, więc są uznawane za niekomedogenne. Terminem tym określa się kosmetyki, które nie uczulają ani nie podrażniają, więc są bezpieczne dla każdego, nawet dla małych dzieci i kobiet ciężarnych.

Dlaczego dermokosmetyki do twarzy są lepsze od drogeryjnych produktów? 

Formuła dermokosmetyków do twarzy i ciała została opracowana przez dermatologów, a proces ich powstawania jest porównywalny do tworzenia leków. Mimo że zastosowanie lecznicze jest w tym przypadku sprawą drugorzędną, są one traktowane jako preparaty zapobiegające wielu chorobom dermatologicznym lub powikłaniom po tych schorzeniach. Kosmetyki apteczne to produkty oparte w dużej mierze na wodach termalnych. Na próżno szukać w nich środków pieniących lub innych substancji o działaniu drażniącym.

Skład dermokosmetyków do twarzy i ciała to głównie witaminy o dobroczynnym działaniu na skórę, lipidy odbudowujące barierę ochronną oraz wiele kompleksów o działaniu łagodzącym. Bardzo ważnym składnikiem jest Naturalny Czynnik Nawilżający, zapobiegający odwodnieniu skóry i utrzymujący stały poziom jej nawilżenia. Dzięki tym składnikom dermokosmetyki są lepsze od produktów drogeryjnych. Tradycyjne kremy zawierają sztuczne barwniki oraz substancje zapachowe, które mogą pogorszyć kondycję skóry.

Rodzaje dermokosmetyków do twarzy i ciała

Producenci dermokosmetyków wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, dlatego asortyment oferowanych przez nich produktów to szereg preparatów ściśle dostosowanych do poszczególnych rodzajów cery. W ofercie dostępne są przede wszystkim emulsje miceralne do mycia twarzy i ciała, które skutecznie oczyszczają skórę i koją podrażnienia. Niektóre można stosować zarówno na mokro, jak i na sucho. Kosmetyki do mycia szczególnie poleca się osobom z cerą problematyczną np. wrażliwą lub trądzikową. Są przeznaczone także dla najmłodszych, którzy zmagają się z atopowym zapaleniem skóry.

Gama dermokosmetyków to nie tylko produkty do mycia. Asortyment obejmuje także kremy nawilżające, matujące i balsamy do ciała. Można je stosować w każdym przedziale wiekowym i do codziennej pielęgnacji. Bardzo często stanowią one uzupełnienie farmakologicznej kuracji dermatologicznej. Mimo że są droższe od kosmetyków drogeryjnych, to o wiele lepsze i bezpieczniejsze. Potwierdzają to liczne atesty i szereg badań klinicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dlaczego dermokosmetyki do twarzy są lepsze od drogeryjnych produktów?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0