Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Diety i plany treningowe on-line – czy warto?

plan treningowy

Obecnie w naszym kraju zaobserwować można zwiększone zainteresowanie zdrowiem i dbaniem o sylwetkę. Dotyczy to zarówno Pań jak i Panów. Ciężko stwierdzić czym spowodowany jest fakt, ale jedno jest pewne – wzrasta zainteresowanie produktami i usługami dedykowanymi ludziom dbającym o zdrowy styl życia. Jedną z takich usług są plany treningowe oraz diety układane przez specjalistów przez Internet. Podejście to ma chyba tyle samo przeciwników co zwolenników. Z założenia pomysł wydaje się wręcz idealny – bez wychodzenia z domu mamy możliwość zamówienia planu treningowego lub diety ułożonej przez specjalistę. Szybko, tanio i fachowo. Jednak czy na pewno? Na co warto zwracać uwagę wybierając dietę czy trening on-line? Zapraszamy do dalszej lektury!

Wady diet i planów treningowych on-line

Zacznijmy od minusów takiego podejścia. Przede wszystkim wiele przeciwników zwraca uwagę na fakt, że nie da się ułożyć właściwego jadłospisu lub treningu na odległość. Argumentują to, że dietetyk czy trener personalny powinien porozmawiać z podopiecznym poznać jago problem, a w wypadku treningu zbadać postawę ciała. Nie można się z tym nie zgodzić.

Kolejną wadą planów treningowych online jest fakt, że w niewielkim stopniu motywują. Przyjrzyjmy się sytuacji kiedy nasz trener personalny najpierw układa nam trening, a potem realizuje go z nami na siłowni. To nieoceniona dawka motywacji i wsparcia. Kupując plan w Internecie zostajemy z tym sami. Wszystko wówczas zależy od naszej silnej woli i motywacji.

Zalety dietetyków i trenerów on-line

Wybierając internetową poradnię dietetyczną warto sprawdzić jej zakres usług oraz opinie. Nie możemy generalizować, że każdy dietetyk czy trener personalny on-line są nieprofesjonalni. Jest wiele firm specjalizujących się w ciekawe usługi. Najlepszym przykładem jest trenuj-24.pl, gdzie nabyć można ciekawe rozwiązania np. dla Pań. Mowa tu o diecie na zdrowe paznokcie i włosy lub dietę oczyszczającą, a nawet dietę wellness na wiosnę czy plany dla przyszłych mam. Jest to zupełnie nowatorskie podejście do sprawy, gdyż oprócz „oklepanych” indywidualnych jadłospisów mamy do wyboru.

Niewątpliwą zaletą diet i planów treningowych on-line jest szybkość i wygoda ich realizacji. Możemy siedzieć sobie wygodnie w fotelu przed monitorem i zamówić indywidualną dietę dla siebie. To idealne rozwiązanie dla zapracowanych!

Trening oraz dieta ułożona przez specjalistów ma również tę zaletę, że są oni dostępni dla nas i odpowiedzą na wiele naszych pytań. Bardzo często dietetyk, który układa jadłospis, kontaktuje się ze swoimi podopiecznym i sprawdza ich rezultaty i w razie potrzeby modyfikuje dietę. To bardzo elastyczne podejście jest bardzo cenione przez ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Diety i plany treningowe on-line – czy warto?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0