Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Dieta Sirt na Thermomix

jedzenie

Czy uzyskanie gwiazdorskiego wyglądu jest możliwe także przez zwykłych śmiertelników? Oczywiście, że tak. Wystarczy zastosować dietę sirtfood, która nabrała rozgłosu po tym, jak przemieniła pulchną piosenkarkę Adel w prawdziwą modelkę o rozmiarze 36. Dietę możesz teraz przeprowadzić dosłownie na własnej skórze, a na czym ona polega?

Dieta sirtfood to stosunkowo nowe odkrycie, ale już wzbiera na popularności. Wszystko za sprawą Adele, czyli piosenkarki, która po jej zastosowaniu nabrała wyjątkowo zgrabnych kształtów. Dietę stworzyło dwóch naukowców: Aidan Goggins i Glen Matten.  Głównym produktem będącym składnikiem dań są tutaj białka znane jako sirtuiny, które wytwarzane są w organizmie i bardzo pozytywnie wpływają na nasze zdrowie oraz wspomagają procesy chudnięcia. Ich dobroczynne działanie możesz wypróbować także na swojej skórze.

Na czym polega dieta sirt?

To przede wszystkim dieta, która dzieli się na poszczególne etapy. Na pierwszych z nich ogromną rolę odgrywają restrykcje kaloryczne oraz spożywanie koktajli w większej ilości niż standardowe posiłki. Dietę tego typu można stosować praktycznie przez całe życie, zamieniając złe nawyki żywieniowe, w prawidłowe.

Dania wiodące i odpowiadające diecie sirt można z powodzeniem szybko przygotować w Thermomixie. Dzięki temu wiele z osób, które nie mają czasu na żmudne przygotowywanie dań może spokojnie skorzystać z tych łatwych przepisów. Koktajle o zielonym kolorze to najczęściej przykład zblendowania jarmużu, daktyli, papryki, czy natki pietruszki. Ale to nie jedyne proste pomysły an coś zdrowego.

Jakie aktywatory sirtuin poleca się w diecie Adele?

Głównym i dobrym składnikiem dań w diecie sirtfood są chociażby warzywa w tym: seler naciowy, rukola, jarmuż, czerwona cebula, natka pietruszki, czerwona cykoria, lubczyk, papryczka, ale również i przyprawy. Do najczęściej polecanych zaleca się imbir.

W diecie często umieszcza się ponadto: kapary, soję, truskawki, grykę, orzechy włoskie, czy daktyle. Unikać należy natomiast cukru, słodyczy i napoi słodzonych, a także i co oczywiste produktów mącznych oraz przetworzonych.

Etapy w diecie sirt – na czym to polega?

Przejście na dietę Adele wiąże się z przestrzeganiem kilku kolejno następujących etapów. W pierwszym przez okres od 1 do 3 dni spożywa się około 1000 kalorii, a w przygotowanych daniach zaleca się utrzymanie proporcji 1 posiłek i 3 koktajle.

W drugim etapie można spożywać 1500 kalorii przez 4-7 dni. Dania podawane przez ten czas dzielą się na 2 sirtuinowe koktajle i 2 posiłki na dzień.

Na trzecim etapie nie liczy się już kalorii, a za to można spożywać 1 sirtuinowy koktajl oraz 3 posiłki. Ten etap trwa zwykle około 8-14 dni. Czwarty etap to okres bez wyznaczników czasowych. Oznacza to, że przechodzimy wówczas na zbilansowaną dietę, jemy zdrowo i wprowadzamy do diety zielone koktajle.

Co ma na celu dieta Adele?

To przede wszystkim wspomaganie zdrowego odżywiania i stylu życia. Dietę sirtuinową nie powinno się traktować jako rezygnację z aktualnych przyzwyczajeń, ale szansę na zdrowe życie. Co najważniejsze, dieta sirt jest naprawdę łatwa w codziennym przygotowaniu, a wiele dań przygotujemy dosłownie w kilka minut za pomocą Thermomix. Sprawdź, jakie to proste i zadbaj o siebie już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dieta Sirt na Thermomix

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0