Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Dieta pudełkowa – czy warto z niej skorzystać?

kanapka

Szybki pęd życia, nadmiar obowiązków, praca do późnych godzin skutkuje brakiem czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków. Coraz częściej korzystamy z usług firm cateringowych, które wyręczają nas w robieniu zakupów spożywczych, jak i gotowaniu. Sprawdźmy, czy takie rozwiązanie rzeczywiście może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Dla kogo przeznaczony jest catering dietetyczny?

Dieta pudełkowa jest dla wszystkich. Nie ma żadnych ograniczeń co do jej stosowania. Wręcz przeciwnie, dzięki takiej formie diety możemy dostosować odżywianie specjalnie pod nas. Nie musimy martwić się o liczenie kalorii, zawartość białka oraz innych składników, wybór odpowiednich produktów, czy kompozycję smakową.

Jest to idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych oraz aktywnych fizycznie. Czyli dla osób, którym brakuje czasu na sporządzanie potraw. Dodatkowo jest to zbawienna pomoc dla tych, którzy nie mają wystarczająco silnej woli, aby stosować się do określonej diety.

Jak zamówić dietę?

Najprościej dokonać zamówienie przez internet. Firmy cateringowe funkcjonują niemalże we wszystkich dużych miastach. Konkurencja jest duża, dzięki czemu warto porównać dostępne oferty, aby wybrać najlepszą dla nas. Przed podjęciem decyzji o wyborze danej firmy, warto poczytać opinie w internecie. Internauci dzielą się swoimi doświadczeniami oraz umieszczają zdjęcia posiłków. Sugerowanie się wyłącznie ceną może okazać się zgubne. Ważny jest stosunek ceny do jakości.

Jaką wybrać dietę?

Firmy próbują dostosować się do indywidualnych potrzeb swoich klientów, oferując im wcześniejsze konsultacje z dietetykiem. Wówczas możemy określić swoje preferencje co do smaków, a także poinformować o alergiach, czy nietolerancjach pokarmowych. Wybór gotowych posiłków mamy przeogromny – diety wegańskie, bez laktozy, hashimoto, o określonej ilość kalorii i wiele innych.

Większość firm cateringowych oferuje zestaw próbny po obniżonej cenie. Warto skorzystać z tej usługi, aby mieć pewność, czy to rozwiązanie rzeczywiście dla nas. Ponadto, możemy ocenić czy rodzaj diety, którą wybraliśmy, spełnia nasze oczekiwania.

Zalety i wady

Dieta pudełkowa czy warto ją stosować? Ma swoje plusy, jak i minusy. Niewątpliwą zaletą cateringu jest zaoszczędzony czas na przygotowywaniu posiłków oraz na robieniu zakupów. Ponadto, catering jest przygotowywany z uwzględnieniem naszych wszystkich potrzeb.

Niestety, dieta pudełkowa nie należy do najtańszych rozwiązań. Na szczęście można przygotować taki plan żywieniowy, który zbytnio nie nadwyręży naszego budżetu, a jednocześnie będzie w pełni zaspokajający dla potrzeb naszego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dieta pudełkowa – czy warto z niej skorzystać?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0