Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Dieta pudełkowa – czy jest skuteczna? Wady i zalety

warzywa

Przy wyborze diety pudełkowej najczęściej zadawanym pytaniem jest: czy jest skuteczna? Dowiedz się, jak działa catering dietetyczny i jakie ma wady oraz zalety!

Zalety diety pudełkowej

Modna obecnie dieta pudełkowa zdobywa coraz większą liczbę zwolenników. Dzieje się tak ze względu na liczne jej plusy.

  1. Nie trzeba robić zakupów – nie musisz spędzać godzin w sklepie i wybierać między produktami. Dzięki temu oszczędzasz mnóstwo czasu.
  2. Nie trzeba gotować – catering dietetyczny właściwie w całości zwalnia z potrzeby gotowania. To również oszczędność czasu i doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy gotowania po prostu nie lubią.
  3. Dieta jest dostosowana do klienta – masz możliwość wyboru wykluczonych produktów oraz to Ty decydujesz o godzinie i miejscu dostawy posiłków.
  4. Jest to wygodne – dieta pudełkowa przywożona jest na wybrany adres. Nie trzeba robić nic więcej poza jej odbiorem.
  5. Różnorodność – jadłospisy nie powtarzają się, a każdy posiłek jest inny.
  6. Catering dietetyczny jest zdrowy – dania konsultowane są z dietetykami i opierają się na założeniach piramidy żywieniowej.
  7. Dieta pudełkowa jest smaczna – potrawy przygotowywane są przez doświadczonych kucharzy, którzy dbają o ich smak.
  8. Dobry start – dieta pudełkowa jest świetnym startem dla osób, które chcą zmienić nawyki żywieniowe, ale nie wiedzą jak się za to zabrać.
  9. Można na niej schudnąć – potwierdzono, że dieta pudełkowa wspomaga proces odchudzania.
  10. Ma wiele wariantów – np. suvibox oferuje aż 10 opcji diet.

Wady diety pudełkowej

Dieta pudełkowa ma jedną zasadniczą wadę, która sprawia, że wielu z niej rezygnuje. Chodzi o cenę. Miesiąc cateringu dietetycznego to koszt ponad 1000 zł, a w większości przypadków trzeba się mierzyć z wydatkiem 1500 zł.

Czy dieta pudełkowa jest skuteczna?

Wszystko zależy od tego, czego od cateringu dietetycznego oczekujesz. Jednak ze względu na liczbę zalet, można śmiało stwierdzić: tak, dieta pudełkowa jest skuteczna. Pomaga w zdrowym odżywianiu i może pomóc w schudnięciu lub utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Ponadto jest nader wygodna oraz dostosowana do indywidualnych potrzeb. Biorąc pod uwagę niemal brak wad, catering dietetyczny stanowi usługę na miarę XXI wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dieta pudełkowa – czy jest skuteczna? Wady i zalety

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0