Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Dieta na płaski brzuch

dieta na płaski brzuch

Same ćwiczenia na mięśnie brzucha nie wystarczą, by uzyskać płaski brzuch. Do ćwiczeń brzucha należy dołączyć odpowiednią dietę, dzięki której szybciej stracimy zbędne kilogramy. U mężczyzn tłuszcz osiada się głównie na brzuchu, natomiast u kobiet na brzuchu, oraz na udach.  Mięśnie brzucha mogą być dobrze wytrenowane, jednak nie może być ich widać pod warstwą tłuszczu, dlatego będziemy musieli się jej pozbyć.

 Złe nawyki żywieniowe mogą okazać się zgubne. Ważnym elementem są wszystkie posiłki spożywane w całym dniu. Spożywanie małych porcji posiłków wpływa bardzo dobrze na metabolizm naszego organizmu, dlatego powinniśmy jeść często, ale w małych ilościach.

Nasza dieta powinna składać się głównie z:

  1. owoce
  2. warzywa
  3. ryby
  4. oliwki
  5. produkty zbożowe
  6. drób

Zadbanie, by nasza dieta posiadała wystarczającą ilość błonnika, który odgrywa bardzo ważną rolę w procesach trawiennych. Zmniejsza od wchłanianie węglowodanów, a co za tym idzie obniża poziom cukru we krwi. Błonnik również bardzo dobrze wpływa na usuwanie toksycznych substancji chemicznych z naszego organizmu. Obecnie wiele posiłków nie zawiera błonnik, dlatego też powinniśmy zadbać, by znalazł się on w naszej diecie.

W naszej diecie należy unikać poniższych pokarmów:

 – cukier, oraz oczyszczona mąka – produkty te spożywane w dużych ilościach w szczególności cukier zwiększa ryzyko zachorowań na serce, oraz układ krążenia. Wybierjamy produkty tylko z nieczyszczonej mąki takie jak pieczywo razowe, pełnoziarnisty ryż, etc.

 – tłuszcz – obecnie jest to bardzo poważny problem. Żyjemy w ciągłym biegu, dlatego też często sięgamy po posiłki typu fast-food. Tłuszcze dzielimy na nasycone, oraz na nienasycone. Nasycone występują w tłuszczach zwierzęcych. Natomiast nienascyone w roślinnych i te tłuszcze (w odpowiednich ilościach) dobrze wpływają na nasz organizm.

 – mleko – powinniśmy ograniczać jego spożywanie, oraz produktów, które pozyskuje się z mleka. Zalecane są, jednak produkty, które zawierają mleko sfermentowane takie jak jogurt naturalny.

 – alkohol – powinniśmy całkowicie zrezygnować z alkoholu, bądź znacznie go ograniczyć. Jego nadmiar w organizmie może powodować nieodwracalne skutki w naszym organizmie. Wyjątkiem może być czerwone wino wytrawne, które wspomaga trawienie, oraz obniża ryzyko zachorowań na serce.

1 komentarz
  1. Monika pisze:

    Fajne porady! Od dawna walczę o płaski brzuch. Z tymi radami myślę, że mi się w końcu uda 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dieta na płaski brzuch

Artykuł przeczytasz w: 2 min
1