Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Dieta OXY – jadłospis, efekty i przepisy OXY diety

Dieta OXY

Dieta OXY to po prostu nowa dieta proteinowa, jedynie jej zasady przypominają trochę dietę Dukana. Warto zaznaczyć, że jadłospis został zmodyfikowany przez specjalistów od żywienia, zatem nie ma negatywnego wpływu na organizm jak dieta Dukana. Jak stosować ten nowy plan żywieniowy? Czy rzeczywiście można zaobserwować dobre efekty? I najważniejsze pytanie – czy jest bezpieczna dla zdrowia?

Efekty diety OXY

Dieta OXY zwana także System Dieta 3D podzielona jest na trzy fazy, dzięki którym można schudnąć do nawet 15 kilogramów w ciągu 3 tygodnia. Imponujące prawda? Trzeba przyznać, że dieta OXY nieźle namieszała na rynku dietetycznym, okazała się bowiem hitem i plasuje się w czołówce sprzedawanych diet. Kuracja opiera się na wspomnianych wcześniej trzech fazach:

Fat burning – w pierwszym tygodniu kuracji odchudzającej skupiamy się głównie na dostarczaniu organizmowi odpowiednich ilości białka zwierzęcego. Ma to na celu spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Co ciekawe metoda ta nie powoduje efektów ubocznych, ani szkód dla organizmu, jak np. zaburzeń metabolizmu oraz nie obciąża nerek i wątroby.

Step – następnie do diety włączamy białko pochodzenia roślinnego, które ma za zadanie utrwalić efekty uzyskane w pierwszym tygodniu. Specjaliści podkreślają, że prawidłowy stosunek białka zwierzęcego do roślinnego powinien wynosić 50:50.

Balance – kolejna faza to stabilizacja efektów odchudzanie, by uniknąć efektu jo-jo. W tym okresie należy stosować stosunek węglowodanów, tłuszczy i białka w ilości zalecanych przez Instytut Żywności i Żywienia. Należy przestrzegać wartości do 20% białka całej wartości energetycznej.

Dieta OXY jadłospis

Jadłospis jest stosunkowo prosty i opiera się na shake’ach z kefiru, owoców żurawiny oraz otrąb. Specjaliści przekonują, że dzięki temu napojowi niweluje się negatywne efekty diety jak zmęczenie czy problemy z nerkami i wątrobą. Dodatkowo zaobserwować można oczyszczenie organizmu z toksyn oraz oczyszczenie dróg moczowych. Warto pamiętać, że żurawina wspomaga przemianę materii, czyli niejako przyczynia się do procesu odchudzania. Z ciekawych przepisów diety OXY warto wymienić choćby: wołowina z kaszą gryczaną, krem z groszku, łosoś pieczony z warzywami i koperkiem czy chłodnik ogórkowy z kefirem. Jak widać menu nie jest monotonne i jest to kolejny niewątpliwy plus tej diety.

Dieta OXY opinie

Specjaliści podkreślają, że przed przystąpieniem do kuracji odchudzającej OXY należy skonsultować się z lekarzem, który oceni nasz stan zdrowia. Ze względu na kontrowersyjny pierwszy etap diety podobny do diety Dukana, nie zawsze jest polecana przez dietetyków. Twórcy kuracji nie obiecują właściwych efektów. Możemy schudnąć, ale nie musimy. Warto dodać, że nie wszyscy mogą przystąpić do diety OXY. Przeciwwskazaniami są m.in.: ciąża, cukrzyca, wrzody żołądka, choroby nerek lub kamienie nerkowe, niedobory pokarmowe, niedokrwistość.

Porównując dietę OXY z kuracją Dukana, ta pierwsza wypada dużo korzystniej dla naszego zdrowia. A wszystko za sprawą białka roślinnego w menu oraz krótkim czasem stosowania. Pamiętajmy, że nie ma jednej diety-cud. Każda dieta może być skuteczna jeśli włączymy aktywność fizyczną oraz ograniczymy słodycze i tłuste potrawy. Powinniśmy zadbać o zdrowy styl życia i właściwe nawyki żywieniowe, zamiast liczyć jedynie na efekty diet odchudzających.

1 komentarz
  1. Katarzyna Ekiert pisze:

    czy aby na pewno powinnismy ograniczać tłuste? nie od tłuszczu tyjemy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dieta OXY – jadłospis, efekty i przepisy OXY diety

Artykuł przeczytasz w: 2 min
1