Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Dieta, czyli temat zawsze na czasie

dieta chodakowskiej

Jeśli tutaj zerknąłeś, z pewnością jesteś zainteresowany tematem diety. Świetnie trafiłeś! W tym artykule zajmiemy się dosyć popularnymi dietami, głównie planem dietetycznym idolki wielu Polek, czyli Ewy Chodakowskiej BeBio, czyli BeDiet.

BeDiet – nowy produkt Ewy Chodakowskiej

Ewa Chodakowska słynie ze swojego zdrowego trybu życia oraz diety Bebio. Jeszcze do niedawna styczność mieliśmy głównie z jej treningami w formie wideo, uwielbianymi przez kobiety głównie zabiegane, którym brakuje czasu na wyjście na siłownię parę razy w tygodniu, a jednak chciałyby utrzymać sprawność fizyczną. Niedługo później na półkach sklepowych mogliśmy zauważyć produkty zarówno spożywcze jak i kosmetyczne z wizerunkiem Pani Ewy. Jednak najnowszym produktem, który wydała jest dieta BeDiet.

Czy BeDiet jest dla każdego?

Na pierwszy rut oka może się wydawać, że dieta Ewy Chodakowskiej jest na tyle uniwersalna, że trafi w gusta i potrzeby każdego. Ale czy faktycznie tak jest? Sprawdźmy. Po wejściu na stronę naszym oczom ukazuje się cennik diety. Dowiadujemy się tutaj, że im dłuższy catering wykupimy, tym taniej wychodzi w skali miesiąca. Następnie mamy do wyboru rodzaje diet:

W każdym z wyborów dostajemy pięć posiłków dziennie. Jest również możliwość wybrania kaloryczności naszych dań. Jednak jest pewne „ale”.

Minusy BeDiet

Jak wiemy każda tego typu dieta ma swoje plusy i minusy. Jednak z minusów wydaje się najbardziej niebezpieczny, szczególnie wtedy, gdy ktoś nie ma zielonego pojęcia o swoich potrzebach. Na przykład weźmy osobę, która chce szybko schudnąć kupując taki catering. Na co dzień nie liczy ona kalorii ani makroskładników. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że wybierze za małą kalorykę posiłków oraz niedostosowany do jej potrzeb dobór makroskładników oraz witamin. Skutki takiego działania mogą okazać się niebezpieczne. Gdy nie dostarczamy organizmowi tego, czego potrzebuje, może zacząć odmawiać nam posłuszeństwa, począwszy od zasłabnięć po zapaść.

Czy mamy alternatywy?

Jeśli poważnie myślimy nad zrzuceniem co nieco z wagi, należy rozważyć wizytę u dietetyka, który po zleceniu odpowiednich badań oraz zapoznaniu się z naszymi preferencjami żywieniowymi rozpisze nam indywidualną dietę, dostosowaną do naszych potrzeb.

Podsumowując

Dieta BeDiet nada się dla osób, które mają doświadczenie ze zdrowym żywieniem, jednak brakuje im czasu na gotowanie. Unikać jej powinny osoby bez wiedzy na temat żywienia oraz potrzeb swojego organizmu.

Źródło: https://pomocnikodchudzania.pl/plan-dietetyczny-skad-wziac/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dieta, czyli temat zawsze na czasie

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0