Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Dieta bioskładnikowa

Dieta bioskładnikowa

Dieta ta działa dokładnie tak samo jak głodówka, z tego też względu zakazane jest stosowanie diety bioskładnikowej dłużej niż przez 7 dni. Dieta bioskładnikowa umożliwia znaczną utratę wagi ciała, a wszystko to dzięki odpowiednio wyselekcjonowanym składnikom, które w tej diecie są polecane. Dieta bioskładnikowa opiera się na na spożywaniu produktów, które przyśpieszają spalanie tłuszczów i eliminują nadmiar wody z organizmu.

Zasady diety bioskładnikowej

Dobrą cechą tej diety jest brak konieczności liczenia kalorii. Spożywane kalorie nie mają w tej diecie znaczenia. Ważne jest jednak to, ażeby do organizmu dostarczyć odpowiednią ilość takich składników jak jod, potas oraz witamina C. Składniki te sprawiają, że przyspieszona zostaje przemiana materii, a dzięki temu odchudzanie przebiega szybciej i sprawniej. Dieta ta wymaga też pewnych wyrzeczeń.

Dieta bioskładnikowa – jadłospis na tydzień

W ciągu tygodnia stosowania tego programu odchudzającego należy zrezygnować bezwzględnie z trzech rzeczy: alkoholu, kawy oraz dodatkowo z soli.

Dzień pierwszy diety bioskładnikowej

Pierwszy dzień diety to spożywanie produktów bogatych w jod. Pierwiastek ten bierze udział w syntezie hormonów tarczycy, a jego najlepszym źródłem są algi, ryby morskie , a ponadto owoce morza.

Dzień drugi diety bioskładnikowej

W drugim dniu diety trzeba skoncentrować się na dostarczeniu do organizmu adekwatnej dawki potasu. Pierwiastek ten ma istotny wpływ na objętość płynów ustrojowych, a znaleźć go można przede wszystkim w produktach pochodzenia roślinnego. Doskonałym źródłem potasu może być koktajl warzywny, który sporządzić można stosując następujące składniki: szpinak, natka pietruszki, seler naciowy , a ponadto marchew. Bardzo ważnym elementem jest tu szpinak, który znany jest ze swojego działania odmładzającego , a dodatkowo zapobiega anemii. Składniki, które zawiera szpinak prócz tego regulują odkładanie się tłuszczu w organizmie. Seler jest także bardzo ważny, gdyż nie tylko posiada działanie wzmacniające, lecz jednocześnie przyspiesza przemianę materii.

Dzień trzeci diety bioskładnikowej

Trzeci dzień diety również przynosi nam koktajl. Tym razem jego składnikami są mleko i banany. Dzięki takiemu eliksirowi dużo lepiej pracują jelita, podnosi się również ciśnienie krwi.

Dzień czwarty diety bioskładnikowej

W czwartym dniu diety istotną rolę odgrywają szparagi, które przyspieszają proces przemiany materii. Przygotowana na bazie szparagów i pomidora sałatka, szparagi z ryżem oraz dodatkowo zupa z krem ze szparagów to polecane na ten czas dania.

Dzień piąty diety bioskładnikowej

Piątego dnia diety spożywać trzeba ziemniaki, które dostarczają organizmowi sporo energii , a oprócz tego cennych składników odżywczych. Do ziemniaków można dodać odrobinę chudego twarogu i koperku. Trzeba również pić sok z kiszonej kapusty, która pomaga w trawieniu tłuszczów , a ponadto błonnika.

 Dzień szósty diety bioskładnikowej

Szósty dzień diety boskładnikowej polega na dostarczeniu do organizmu sporej ilości witaminy C. Należy więc spożywać owoce cytrusowe, w dowolnej ilości. Pić powinno się w tym okresie czasu zieloną herbatę.

Dzień siódmy diety bioskładnikowej

Siódmego dnia diety powoli przygotowujemy się do powrotu do zwyczajnego odżywiania. Podstawa to trzy lekkie posiłki na bazie gotowanego ryżu, warzywa, owoce , a oprócz tego zielona herbata.

Dieta bioskładnikowa efekty

Wykorzystując dietę bioskładnikową wg jej zwolenników, można schudnąć o 4-8 kg w ciągu tygodnia. Po tygodniu z dietą bioskładnikową trzeba tylko uważać na ryzyko wystąpienia efektu jo-jo, dlatego wskazane jest utrzymanie odpowiednio zbilansowanej z diety. Uprawianie sportu umożliwi osiągnąć lepsze rezultaty odchudzania, dlatego warto zaplanować sobie podczas trwania diety bioskładnikowej odrobinę czasu na systematyczną gimnastykę. Dieta bioskładnikowa też umożliwia oczyszczenie organizmu ze szkodliwych toksyn. Stosując dietę bioskładnikową wraz z dodatkowymi zabiegami pielęgnacyjnymi możemy nie tylko poprawić swą figurę, ale też wygląd i samopoczucie.

1 komentarz
  1. Aniela pisze:

    Jest to bardzo ciężka dieta ciągle chodziłam głodna do końca diety czyli 7 dni nie dotrwałam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dieta bioskładnikowa

Artykuł przeczytasz w: 3 min
1