Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Dieta aloesowa – czy warto ją stosować?

dieta aloesowa

O szczególnych właściwościach aloesu dla zdrowia i urody wiedzą niemal wszyscy. Stosowały go nasze babcie, jako domowy sposób na leczenie oparzeń oraz różnych problemów żołądkowych. Obecnie, wciąż przeprowadza się kolejne badania na temat tej niezwykłej rośliny, a rozmaite diety z jej udziałem cieszą się olbrzymią popularnością. Warto bowiem wiedzieć, że spożywanie aloesu potrafi być niezmiernie korzystne dla zdrowia. Czy może wpływać na usprawnienie procesu odchudzania? Zdecydowanie tak.

Poniżej przedstawimy kilka najważniejszych właściwości aloesu, dzięki którym zaczniecie gubić zbędne kilogramy.

Przede wszystkim zdrowie – wpływ aloesu na układ pokarmowy

W aloesie znajduje się olbrzymia ilość składników aktywnych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest bogatym źródłem witamin, minerałów, polisacharydów oraz aminokwasów. Wiele z nich ma działanie regenerujące, odżywcze, a także przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Aloes wspiera gojenie ran na skórze i podobnie działa na delikatne tkanki wewnątrz organizmu, na przykład w układzie pokarmowym. Łagodzi boleści, pomaga usunąć wszelkie nadżerki oraz zaleczyć wrzody. Zdrowy żołądek i jelita to z kolei prosta droga do lepszego trawienia i prawidłowej przemiany materii.

Oczyszczanie organizmu – mniejsza ilość pozostałości pokarmowych

Aloes znacząco wspiera także oczyszczanie organizmu. Zawarte w nim substancje, a szczególnie antrachinony, usuwają zalegające w jelitach pozostałości treści pokarmowej. Dzięki temu, kosmki jelitowej działają sprawniej, wchłaniając większą ilość substancji odżywczych w zdecydowanie krótszym czasie.

Substancje aktywne pomagają też usuwać toksyny zalegające w całym ciele, co przekłada się na lepsze samopoczucie, bez dyskomfortu trawiennego i uczucia ciężkości.

Metabolizm – klucz do sukcesu

Sama detoksykacja i przeczyszczenie organizmu to jednak nie wszystko. Aloes to również olbrzymie wsparcie dla metabolizmu. Wspomaga wchłanianie substancji odżywczych na całej długości układu pokarmowego. Dodatkowo działa na efektywniejszą przemianę energetyczną na poziomie komórkowym.

Jak wpływa to na naszą kondycję? Przede wszystkim, przyspieszenie metabolizmu powoduje większe spalanie kalorii, a to z kolei prowadzi do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej – czyli skutecznego i bezpiecznego odchudzania.

Jak stosować aloes, gdy jesteśmy na diecie odchudzającej?

W ramach zdrowej diety odchudzającej pije się zazwyczaj sok lub nalewkę z aloesu. Trzeba jednak pamiętać, że ze względu na bardzo intensywny wpływ na organizm zawartych w nim substancji aktywnych, aloes można stosować tylko przez pewien czas, na dodatek w niewielkich ilościach. Lekarze zalecają spożywanie go przez okres dwóch, trzech tygodni.

Jeśli zdecydujemy się na picie soku z aloesu, postawmy na sprawdzony produkt ze sklepu NajlepszyAloes.pl, w którym znajdziemy wyłącznie certyfikowane preparaty od zaufanych dostawców. Możemy także przyrządzić sok samodzielnie z liści rośliny hodowanej w warunkach domowych.

Ile aloesu możemy spożyć dziennie? Powinno się pić trzy łyżki soku, najlepiej przed każdym większym posiłkiem. Wspomoże trawienie i wchłanianie substancji odżywczych.

Z kolei w przypadku nalewki, możemy wypić jeden kieliszek (25 gramów) produktu dziennie, również przed posiłkiem.

Aloes dla zdrowia i pięknego wyglądu

Aloes działa kompleksowo na cały organizm. Pomaga poprawić funkcjonowanie poszczególnych organów oraz całych układów, reguluje poziom cholesterolu oraz ciśnienie krwi. A przy tym pomaga spalać nadmiar kalorii.

Czujemy się zdrowsi i lepiej wyglądamy. Warto zatem sięgnąć po preparaty z aloesu, aby wspomóc zdrowe i bezpieczne odchudzanie, oparte na naturalnych produktach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dieta aloesowa – czy warto ją stosować?

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0