Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Czym jest technologia NIKE Dry

koszulka

Firma NIKE od zawsze wiązana była z przełomowymi technologiami, które zapewniały komfort i stabilizacje sportowców na całym świecie. Wentylacja, amortyzacja, nadmiar wilgoci – to nie pojęcia z obszaru budownictwa – ale także pojęcia, które są używane przez producentów ubrań.

W przypadku uprawiania sportu bardzo ważne jest zapewnienie ciału odpowiedniej cyrkulacji powietrza, bez względu na intensywność ćwiczeń i warunki zewnętrzne, w których prowadzony jest trening. Nike oferuje wszystkim osobom aktywnym ubrania z technologią Nike Dry. Jak sama nazwa wskazuje, nie pozwala się on spocić, co mogłoby doprowadzić do przegrzania organizmu.

Nike Dry – z potrzeby sportowców

Kiedy ćwiczymy, nasze ciało zaczyna wydzielać ciepło, a wraz z nim pojawia się i pot. Jeśli wilgoć nie zostanie odprowadzona na zewnątrz, to więcej niż prawdopodobne, że będziemy zlani potem, a nasze ubranie stanie się mokre. Nietrudno stwierdzić, że w takim przypadku komfort kontynuowania treningu będzie niewielki. Wiąże się to jednocześnie z ryzykiem nadmiernego wzrostu ciepłoty ciała i przegrzania go.

Firma Nike doskonale to rozumie, dlatego jej pracownicy wynaleźli materiał, który zapewnia skórze właściwą wentylację – Nike Dry. Dzięki niemu ubrania sportowe mogą być przewiewne i gwarantować wygodę trenowania.

Jak zbudowany jest materiał Nike Dry?

Co też takiego innowacyjnego ma materiał Nike Dry? Otóż wykorzystuje on innowacyjną technologię Dri-FIT, dzięki której materiał może skutecznie i natychmiast odprowadzać nadmiar wilgoci powstającej na powierzchni skóry. W wyniku tego pozostaje ona sucha, a nam jest po prostu komfortowo uprawiać aktywność na świeżym powietrzu czy na sali gimnastycznej.

Ubrania sportowe Nike Dry powodują, że wilgoć ze skóry odprowadzana jest na zewnątrz, gdzie ulega odparowaniu. Nawet przy intensywnych treningach nie mamy uczucia nadmiernego spocenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czym jest technologia NIKE Dry

Artykuł przeczytasz w: 1 min
0