Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Czy warto skorzystać z diety online?

dieta wegańska

Szybki rozwój Internetu w ostatnich latach oznacza przeniesienie wielu działalności do sieci. Rozwiązania takie dotyczą również usług z zakresu branży dietetycznej. Współcześnie dość często spotykamy się z wieloma ofertami usług dietetycznych prowadzonych internetowo. Oznacza to, że wizyty odbywają się bez bezpośredniego kontaktu z pacjentem, czyli za pomocą wiadomości e-mail, Skype lub telefonu. Rozpoczęcie współpracy jest bardzo proste, ponieważ wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie poradni. Wielu pacjentów docenia fakt, że poradnie online nie wymagają wychodzenia z domu i dojazdu do poradni. Podczas konsultacji wystarczy znaleźć dla siebie wygodne miejsce na odbycie rozmowy.

Co warto wiedzieć o poradni online?

Warto wspomnieć, że zasady współpracy oraz jej zakres są z góry precyzyjnie określone i jasne. Chcąc rozpocząć współpracę, wystarczy przejrzeć ofertę i wybrać odpowiedni wariant diety online. Po wysłaniu formularza zgłoszeniowego przychodnia odeśle dokumenty do wypełniania. Po ich odesłaniu przyjdzie moment na pierwszą konsultację, która może przebiegać za pomocą Skype, Whatsapp, rozmów telefonicznych lub wiadomości e-mail. W trakcie konsultacji dietetyk dokona analizy wywiadu żywieniowego, przesłanych badań oraz ustali strategię dietoterapii. Pacjent otrzyma gotowy plan żywieniowy w ciągu 7 dni roboczych oraz zostanie wyznaczony termin wizyty kontrolnej. Podczas procesu dietoterapii można zadawać pytania dietetykowi, co gwarantuje profesjonalną opiekę. Plan żywieniowy zawiera spersonalizowany jadłospis, listę zakupów oraz dokładną analizę dotychczasowych nawyków. Systematycznie stosowana dieta zapewni poprawę samopoczucia oraz znacznie poprawi stan zdrowia pacjenta.

Zalety diety online

Oferta poradni jest skierowana do osób, które z różnorodnych przyczyn nie mogą lub nie chcą osobiście spotykać się z dietetykiem. Dieta przez Internet pozwoli poprawić nawyki żywieniowe dzięki bogatemu doświadczeniu specjalistów. Rozwiązanie to ma wiele zalet:
1. duża oszczędność czasu, ponieważ nie tracimy go na dojazdy czy stanie w korkach,
2. idealne rozwiązanie dla zapracowanych pacjentów, bo wizyta nie wymaga wyjścia z domu,
3. wizyty mogą odbywać się praktycznie w każdym zakątku świata dzięki dostępowi do Internetu,
4. diety online doceniają szczególnie osoby mieszkające w małych miejscowościach, którzy mają utrudniony dojazd do poradni stacjonarnych,
5. w cenie pakietu są zawarte wizyty kontrolne oraz odpowiednio długie wsparcie dietetyka dopasowane do rodzaju wybranego programu,
6. szybszy kontakt z prowadzącym dietetykiem dzięki komunikacji online,
7. możliwość zadawania pytań bez ograniczeń,
8. ułożenie diety w szybkim tempie w porównaniu z poradnią tradycyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czy warto skorzystać z diety online?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0