Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Czy prostownica niszczy strukturę włosów?

włosy

Prostownice to jedne z najchętniej stosowanych urządzeń przez kobiety. Dzięki nim można z łatwością wyprostować niesforne włosy, dzięki czemu będą wyglądać na dłuższe i bardziej zadbane. Proste włosy dają również możliwość lepszego formowania, jak i układania. Nic więc dziwnego, że są tak chętnie kupowanymi produktami przez większość kobiet. Istnieje jednak przekonanie, że użytkowanie prostownicy niszczy naturalną powłokę włosów. Sprawdźmy, czy to prawda!

Na co warto zwrócić uwagę podczas kupowania prostownicy?

Decydując się na zakup prostownicy warto zwrócić uwagę na kilka zasad, którymi powinniśmy kierować się przy wyborze.

  • Moc urządzenia
  • Panel LCD
  • Rodzaj pokrycia płytek prostujących
  • Owalny kształt
  • Możliwość regulacji temperatury o dużej rozpiętości skali

Każda z prostownic powinna spełniać powyższe wymagania. Jedną z godnych polecenia jest trwała i dobra jakościowo prostownica FOX.

Czy prostownica niszczy włosy?

Prostownica działa pod wpływem wysokiej temperatury, dlatego niestety, wpływa szkodliwie na strukturę włosa. Jej działanie można jednak znacznie ograniczyć, dzięki zastosowaniu urządzenia odpowiedniej jakości, wyposażonego w ochronną powłokę, jak również stosując kosmetyki ochronne przed i po prostowaniu. Użytkowanie odpowiednio dobranej prostownicy sprawi, że włosy nie będą ulegać zniszczeniom oraz zapewni komfort zarówno w czasie użytkowania, jak i po prostowaniu.

Jak odpowiednio stosować prostownicę?

Przede wszystkim, nie wolno zapominać o zastosowaniu niskiej temperatury. Nie warto wciąż traktować włosów temperaturą 200 stopni Celsjusza, ponieważ takie ciepło mogłoby zaskoczyć włosy i sprawić, że mogłyby zacząć się topić. Stosowanie prostownicy powinno być zatem szybkie i odpowiednio przemyślane. Warto zakupić prostownicę z teflonowymi lub ceramicznymi płytkami. Zastosowanie płytek tego rodzaju sprawia, że użytkowanie jest bardziej delikatniejsze oraz włos niepotrzebnie do nich nie przywiera. Dzięki temu zapewnimy włosom maksymalną wygodę w czasie zabiegu, jak i poczucie piękna oraz zadbania.

Co zrobić, aby ochronić włosy przed szkodliwym działaniem prostownicy?

W tym wypadku warto stosować kosmetyki ochronne przed prostowaniem oraz zaraz po, jak i nie użytkować urządzenia powyżej 160 stopni Celsjusza. Sprawi to, że włosy nie będą miały okazji do tego, aby się stopić, zniszczyć, a później wypaść. Ważne jest, aby rozsądnie stosować produkty tego rodzaju oraz odpowiednio używać prostownicy, nie szarpiąc włosów w czasie prostowania.

Dlaczego kobiety chętnie stosują prostownicę?

Wiele kobiet uważa, że wygląda korzystniej w prostych włosach. To pewnie dlatego producenci wypuszczają na rynek każdego roku nowe rodzaje prostownic, które nie przegrzewają się i dbają o strukturę włosów. Warto jest zatem wybierać takie modele, które posiadają najnowsze rozwiązania technologiczne. Dzięki temu, możemy mieć pewność, że odpowiednio dbają one o strukturę naszych włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czy prostownica niszczy strukturę włosów?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0