Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Czy można wykonywać peeling twarzy po każdym prysznicu?

Czy można wykonywać peeling twarzy po każdym prysznicu?

Obumieranie naskórka, zwane potocznie złuszczaniem się skóry, jest procesem naturalnym. Ma ono miejsce w okresie niewiele krótszy niż miesiąc. W tym czasie starsze komórki wędrują w stronę wierzchniej warstwy skóry, gdzie obumierają i są zastępowane przez nowe. Niestety proces ten nie odbywa się równomiernie na powierzchni całej twarzy. Złuszczony naskórek odpada pod prysznicem, ale procedura ta wymaga także przyspieszenia i wspomożenia. Odbywa się to przy pomocy peelingu. Ma on za zadanie wspomóc ścieranie martwych komórek. Przykładem takiego produktu jest peeling do twarzy L’Oreal.

Jak często używać peelingu?

Producenci tego typu kosmetyków zalecają z zasady używanie go dwa do trzech razy w tygodniu. Oczywiście nie jest to regułą, bo wiele zależy od typu skóry. Jeżeli jest ona grubsza i ma tendencję do przetłuszczania się, znajdą się osoby, które polecą włączenie peelingu do codziennej pielęgnacji. Z kolei dla skóry wrażliwej, naczynkowej, zbyt częste peelingowanie może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Peeling do twarzy L’Oreal – co go wyróżnia?

Kosmetyk ten, oferowany przez paryskiego producenta, należy do produktów typu scrub (a konkretnie sugar scrubs). W tym przypadku rolę składnika ścierającego pełnią więc drobinki cukru. Peeling do twarzy L’Oreal bazuje na trzech cukrach. Biały usuwa martwe komórki naskórka i oczyszcza powierzchnię twarzy. Uzyskiwany jest z buraków cukrowych. Jasny cukier, z trzciny cukrowej, bogaty w witaminę B, uczyni skórę gładką. Brązowy ma za zadanie odżywić ją od wewnątrz. Jest także bogaty w witaminy, które działają kompleksowo. Wszystkie składniki Sugar Scrubs są w 100 proc. pochodzenia naturalnego.

Peeling do twarzy L’Oreal występuje w trzech odmianach. Oczyszczający zawiera nasiona kiwi i olejki eteryczne z mięty i trawy cytrynowej. Rozświetlający ma w swoim składzie oleje z pestek winogron i monoi oraz proszek acai. Z kolei odżywczy to kosmetyk z masłem kakaowym, olejem kokosowym i ziarnami kakaowca.

Peeling do twarzy L’Oreal powinno się stosować na oczyszczoną i osuszoną twarz. Należy nałożyć dawkę kosmetyku, zwilżyć palce wodą, po czym wcierać w skórę aż do rozpuszczenia cukrów, a następnie spłukać. Używać od dwóch do trzech razy w tygodniu.

Peeling ten może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Jego naturalny skład oraz łagodna konsystencja nie powinny zaszkodzić skórze. Warto włączyć go do swojej higieny twarzy. Z dnia na dzień powinno być zauważalne ujednolicenie kolorytu skóry. W widoczny sposób oczyści twarzy z martwego naskórka, zmatowi ją, a także odżywi. Warto zatem dać mu szansę, bo może okazać się doskonałą alternatywą dla zbyt mocnych bądź mało skutecznych kosmetyków używanych do tej pory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czy można wykonywać peeling twarzy po każdym prysznicu?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0