Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Czy liposukcja brzucha to skuteczna metoda na utratę zbędnej tkanki tłuszczowej?

odchudzanie

Smukła sylwetka to dla wielu z nas marzenie, które niestety może okazać się zbyt trudne do zrealizowania. Zwłaszcza w przypadku osób po trzydziestce, kiedy to zwolniona przemiana materii stanowi dodatkową przeszkodę w spaleniu nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Każdy wie, że zbilansowana dieta wraz z regularnymi ćwiczeniami fizycznymi pozwalają na ukształtowanie zgrabnej figury. Jednak w efektywnym pozbyciu się tkanki tłuszczowej na przeciw wychodzi nam również medycyna estetyczna – proponując zabiegi LIPOSUKCJI.

Co nazywamy liposukcją?

Termin liposukcji stanowi fachową nazwę dla popularnego zabiegu kosmetycznego, który polega na odessaniu nadmiernej ilości zalegającej tkanki tłuszczowej. Operacja ta może obejmować różne części ciała, ale znaczna część realizowanych zabiegów dotyczy brzucha i sąsiadujących okolic. Efektem fachowo przeprowadzonej liposukcji jest uzyskanie smukłej i pozbawionej nadprogramowego tłuszczu sylwetki, co ma nie tylko pozytywne znaczenie dla estetyki ciała, ale i zdrowia psychicznego –poprawa samooceny, zwiększenie pewności siebie i poczucia większego komfortu.

Przeciwwskazania do liposukcji

  • Schorzenia nerek
  • Nadczynność tarczycy
  • Nieustabilizowana cukrzyca
  • Nadmierne palenie papierosów
  • Nieprawidłowości i choroby układu oddechowego
  • Choroby układu krążenia i zaburzenia krzepliwości krwi

Jakie są rodzaje liposukcji?

Konieczność i możliwość przeprowadzenia zabiegu liposukcji w obrębie brzucha jest zazwyczaj konsultowana ze specjalistą medycyny estetycznej. Dotychczasowo odsysanie tłuszczu było związane z użyciem skalpela, ale z biegiem czasu i postępem rozwoju technologicznego w chirurgii plastycznej coraz częściej wykorzystuje się małoinwazyjne metody. Wśród nich wyróżnia się m.in. zabiegi kawitacyjne, laserowe i przy użyciu wody.

Eksperci z Horizon Medical Center rekomendują wykorzystanie liposukcji wodnej Body Jet. Ten rodzaj zabiegu pozwala na bezpieczne odsysanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej poprzez delikatne oddziaływanie strumienia ciśnienia wody. Pozbycie się nadprogramowego tłuszczu przebiega tak, aby w maksymalny sposób zachować odpowiedni stan naczyń krwionośnych, struktur nerwowych i skóry miejsca zabiegowego. Liposukcja realizowana jest przy użyciu lokalnego znieczulenia, pacjent po zabiegu może wrócić do domu (nie wymaga hospitalizacji).

Wskazania pozabiegowe

  • Ogranicz ilość spożywanego jedzenia i zapobiegaj przejadaniu się
  • Unikaj niepotrzebnego dźwigania ciężarów i nadmiernego wysiłku fizycznego (np. sportu)
  • Zrezygnuj lub ogranicz palenie papierosów z uwagi na ich zaburzający wpływ na krążenie krwi

Liposukcja czy dieta?

Choć zabieg liposukcji stanowi bezkompromisowy sposób na pozbycie się nadmiernych pokładów tkanki tłuszczowej, to nie można go traktować jako zamiennika dla zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Należy pamiętać, że w miejsce usuniętej tkanki tłuszczowej może pojawić się nowa, która poprzez niewłaściwą dietę i brak ruchu zyskuje odpowiednie warunki do odkładania się na brzuchu okolicznych obszarach.

Zapraszamy na konsultację merytoryczną:

Horizon Medical Center

Domaniewska 39A, Warszawa

(Horizon Plaza)

kom.: +48 509 461 432

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy liposukcja brzucha to skuteczna metoda na utratę zbędnej tkanki tłuszczowej?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0