Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Czy dieta pudełkowa wspomaga odchudzanie?

sałatka

Współcześni ludzie nie mają czasu zdrowo gotować. Często jedzą na mieście, co prowadzi do nadwagi oraz może skutkować wieloma chorobami typu cukrzyca, miażdżyca. Jednym z rozwiązań oferowanych przez współczesny rynek jest zakup gotowej diety pudełkowej, która jest skomponowana przez specjalistów. Gotowe posiłki to przede wszystkim wygoda, ponieważ codziennie otrzymamy torebkę z zapakowanym jedzeniem.

Zasady diety pudełkowej

Dieta pudełkowa nie dotyczy konkretnego stylu odżywiania, a jedynie sposobu dostarczenia posiłków. Gotowa dieta pozwala realizować klientom różnorodne cele, ponieważ w ofercie dietly.pl znajdziemy rozwiązania, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Firma cateringowa oferuje kilka wariantów diet, które można wybrać w zależności od preferencji i aktywności fizycznej. Do wyboru jest także różna kaloryczność, która pozwoli przestrzegać diety i osiągnąć np. utratę kilogramów. Z tego rozwiązania korzysta coraz więcej klientów, a oferty firm są coraz bardziej rozbudowane.

Rodzaje diet

Firmy cateringowe proponują diety standardowe, które pozwolą zdrowo się odżywiać. Do wyboru klientów są także diety wegetariańskie, wegańskie lub diety dla sportowców. W razie potrzeby można skonsultować swoje oczekiwania z obsługą firmy, który pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie. W zależności od oczekiwanego efektu należy dobrać także kaloryczność codziennej diety. Jeśli chcemy zgubić zbędne kilogramy kaloryczność, należy zmniejszyć o około 200 kalorii dziennie. Najczęściej firmy oferują zróżnicowaną kaloryczność, co pozwoli dobrać wariant odpowiedni do zapotrzebowania w tym momencie.

Regularne i dobrze zbilansowane posiłki

W ofercie znajdziemy możliwość modyfikacji ilości posiłków. W procesie utraty wagi bardzo ważne jest jedzenie 4-5 mniejszych posiłków dziennie. Pozwoli to zapobiec gromadzeniu tkanki tłuszczowej. Zróżnicowane menu będzie zapobiegało podjadaniu między posiłkami. Smaczne estetycznie wyglądające dania będą zachęcały do przestrzegania diety. Specjaliści zadbają także o odpowiednią jakość posiłków, czyli ilość białka, tłuszczów i węglowodanów. Codzienne dostarczanie witamin i minerałów pozwoli zachować zdrowie oraz witalność.

Dla kogo dieta pudełkowa?

Gotowe menu sprawdzi się w przypadku osób, które chcą zdrowo się odżywiać, ale nie mają wystarczająco dużo czasu na przygotowanie posiłków. Błędy w codziennym odżywianiu wynikają często nie tylko z braku czasu, ale także z niewiedzy i braku umiejętności komponowania posiłków. Na początku odbiorcami gotowej diety były osoby odchudzające się, ale grono ciągle się zwiększa. Z diet korzystają sportowcy, cukrzycy, weganie i wegetarianie. W ofercie wielu firm cateringowych znajdziemy diety dla osób z nietolerancją glutenu, laktozy i innych chorób.

Źródło: https://dietly.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy dieta pudełkowa wspomaga odchudzanie?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0