Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Czy dieta pudełkowa pomaga schudnąć?

jedzenie

Dieta pudełkowa jest zamawiana z wielu względów. To wygodna, smaczna, ale przede wszystkim zdrowa forma odżywiania się. Największą grupę potencjalnych klientów interesuje najbardziej to, czy dzięki diecie pudełkowej można schudnąć. Odpowiedzmy sobie na to pytanie w poniższym artykule.

Gubieniu zbędnych kilogramów powinny towarzyszyć 2 rzeczy – odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Chodzi o ujemny bilans kaloryczny, czyli: więcej kalorii spalasz, niż ich wchłaniasz.

Prosta zasada? No cóż, nie do końca, ponieważ ogromne znaczenie mają właściwości spożywanych posiłków.

Takie 2000 kalorii w fast foodach nie ma szans w porównaniu z 2000 kaloriami w dietetycznych i zdrowych posiłkach, które przyspieszają metabolizm i są bogate w wartości odżywcze.

Odpowiadając na pytanie z tytułu – tak, dieta pudełkowa pomaga schudnąć, lecz pod kilkoma warunkami. Pierwszym z nich jest aktywność fizyczna, bo kalorie trzeba efektywnie, regularnie spalać, aby zredukować tkankę tłuszczową.

Kolejne warunki dotyczą już samej diety pudełkowej, więc przejdźmy do nich.

Dieta pudełkowa a odchudzanie – o czym pamiętać?

Istnieje kilka kroków, aby wybrać taki catering dietetyczny, którego dieta pudełkowa pomoże szybko schudnąć (zakładając, że równolegle ze zdrowym odżywianiem się również odpowiednio intensywnie ćwiczysz):

  1. Bardzo ważne jest źródło pochodzenia produktów, które są zawarte w diecie pudełkowej. Dobry catering dietetyczny musi współpracować z uznanymi dostawcami. Dzięki temu produkty są naturalne, pozbawione chemii. A jak to poznać? No cóż, w łatwy sposób – po cenie. Dostępne na rynku diety pudełkowe, zależnie od cateringu, wyraźnie dzielą się na tanie i droższe. Wybierz coś z droższych: to gwarancja najlepszych produktów, a więc i szybszych efektów odchudzania.
  2. Kolosalne znaczenie ma sam typ danej diety. Cateringi dietetyczne na pierwszych pozycjach w swoich ofertach pokazują zazwyczaj opcje dla osób, które chcą schudnąć. Prym wiodą odchudzające diety, np. w wersji redukcyjnej, czyli z bardzo niskimi wariantami kaloryczności, lub w wersji standard, czyli nieco mniej hardkorowej. Na wyróżnienie zasługuje też dieta lowcarb, czyli ketogeniczna (niskowęglowodanowa). Przygotowuje organizm na wykorzystywanie tłuszczów jako podstawowego źródła energii. Stanowi dobry wstęp do redukcyjnej diety odchudzającej. Niezależnie od rodzaju – przygotowany jadłospis nie może powodować u Ciebie chęci podjadania. Inaczej zaburzysz całą dietę, spożywając coś poza nią.
  3. I tutaj przechodzimy do najważniejsze kroku, czyli dopasowania diety pod siebie. Jeżeli nie masz wiedzy z zakresu dietetyki, musisz dowiedzieć się, ile kalorii potrzebujesz i w jakiej diecie. Jak uzyskać takie informacje? Praktycznie każdy szanujący się catering dietetyczny oferuje konsultacje z dietetykiem. To on – analizując dane dotyczące Twojej sylwetki, stylu życia czy stanu zdrowia – dobiera dla Ciebie najlepszą dietę pudełkową. Jak wspominałem na samym początku – korzystanie z diety pudełkowej jest wygodne. Niczym w zasadzie nie musisz się przejmować, jeżeli chodzi o zdrowe odżywanie.

Po tych 3 krokach – i pamiętając o regularnych ćwiczeniach – wybrana dieta pudełkowa jak najbardziej pomoże Ci schudnąć.

Źródło przykładów diet wymienionych w tekście: fitbitecatering.pl

1 komentarz
  1. Robert pisze:

    Obawiam się że się nie zgadzam. Jestem na pudełkach. „Uznani” dostawcy często zawyżają ceny a jakości produktów i tak się nie sprawdzi.
    Do tego dochodzi pokusa „optymalizacji” kosztów kosztem jakości. Zawsze znajdzie się taki „mądry” dyrektor.
    Oprócz schudnięcia liczę na urozmaicenie oraz inne podejście do produktów, których w zasadzie nie jadłem. Takie rozszerzenie horyzontów żywieniowych. Jest bardzo rozmaicie i … cholernie smacznie😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy dieta pudełkowa pomaga schudnąć?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
1