Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Co to jest i jak działa oliwa magnezowa?

oliwa

Spożywanie kawy oraz innych napojów zawierających kofeinę, a także brak dostatecznej podaży magnezu w diecie sprawiają, że większość z nas cierpi na niedobór tej substancji. Na szczęście istnieją proste rozwiązania, które pomogą uporać się z tym problemem w rekordowo krótkim czasie.

Czym jest oliwa magnezowa?

Oliwa magnezowa jest sporządzana przy zastosowaniu sześciowodnego chlorku magnezu i jest wykorzystywana bezpośrednio na skórę. Pozwala w krótkim czasie uporać się z problemem, jakim jest niedobór magnezu w organizmie.

Jak powstaje oliwa magnezowa?

Choć oliwa magnezowa nie zawiera ani odrobiny produktu, który znany jest nam pod nazwą kuchennej oliwy z oliwek, mimo to przejmuje jej nazwę z uwagi na nieco oleistą konsystencję całości. Jest to roztwór chlorku z wodą – w najprostszym wariancie. Aby uatrakcyjnić swój wyrób, wielu producentów decyduje się na dodawanie do niego między innymi substancji rozgrzewających (głównie kamfory) czy olejków zapachowych, które mają poprawić komfort korzystania z oliwy.

Oliwa magnezowa-działanie

Oliwa magnezowa ze Sklepu-Zdrowia.eu doprowadza do przezskórnego (tzw. transdermalnego) przenikania magnezu do ludzkiego organizmu. Dzięki takiej formie podaży produktu, wyżej wspomniana substancja jest wchłaniana zdecydowanie szybciej niż w przypadku przyjmowania preparatów doustnych, a dodatkowo pozostaje obojętna dla układu pokarmowego, który może zostać nadmiernie obciążony podczas przyjmowania doustnych suplementów diety.

Wyższa efektywność oliwy magnezowej w porównaniu z tradycyjnymi preparatami doustnymi wynika również z tego, że pomijany jest w procesie podaży układ trawienny, gdzie – z uwagi na działanie kwasów żołądkowych i znajdujących się w nich enzymów trawiennych – dochodzi do utraty ilości substancji, która znajduje się w tabletce.

Oliwa magnezowa-właściwości

Co ważne, oliwa magnezowa wykazuje również inne właściwości niż jedynie uzupełnianie niedoborów magnezu w organizmie. Dodatkowo, wykazuje doskonałe działanie przeciwbólowe, co sprawia, że może być szczególnie dobrym wyborem dla osób intensywnie trenujących, a także po urazach. Oliwa magnezowa wspiera regenerację organizmu, co sprawia że staje się niezastąpionym remedium po ciężkim treningu czy intensywnym dniu fizycznej pracy.

Preparaty z dodatkiem takim substancji jak kamfora czy d-pantenol mogą wykazywać również inne właściwości, m.in. rozgrzewające lub nawilżające skórę. To dodatkowo uprzyjemnia proces wmasowywania substancji i sprawia, że oliwa magnezowa staje się wszechstronnym produktem, spełniającym wiele ról.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co to jest i jak działa oliwa magnezowa?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0