Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Co można znaleźć w ofercie gabinetu podologicznego?

zdrowie

Mianem podologa określa się podiatrę zajmującego się zarówno leczeniem, jak i pielęgnacją stóp. Może nim zostać pielęgniarka, kosmetolog czy też nawet osoba, która ukończyła z odpowiednie szkolenie i otrzymała dyplom podologa.

Co można znaleźć w ofercie gabinetu podologicznego?

Zabiegi podologiczne jak najbardziej mogą być uzupełnieniem leczenia dermatologicznego, ortopedycznego czy chirurgicznego. Pojawia się zatem pytanie, co ma do zaoferowania podolog?

Zadaniem podologa jest utrzymanie stóp pacjenta w dobrej kondycji, aby nie rozwinęły się choroby skóry czy paznokci. Zajmuje się zarówno profilaktyką i pielęgnacją stóp, jak i ich leczeniem. Do podstawowych zabiegów podologicznych zalicza się pedicure leczniczy. Celem zabiegu jest oszlifowanie stóp, umiejętne obcięcie paznokci i pozbycie się zrogowaciałej warstwy naskórka. Pacjent uzyskuje również wskazówki dotyczące tego, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja stóp. Udając się do gabinetu podologicznego, można liczyć na to, ze wyjdzie się z niego bez nagniotków. Do usuwania odcisków służy zabieg frezowania, lasera CO2, krioterapii czy też metod mieszanych. Modzele mogą zostać usunięte również chirurgicznie. Do gabinetu podologicznego warto udać się także w celu usunięcia hiperkeratozy i zgrubiałego naskórka. W tym celu sięga się po zabiegi frezowania, laseroterapię i krioterapię.

Jeśli ktoś boryka się z chronicznym pękaniem pięt oraz z suchą i łuszczącą się skórą, to jak najbardziej można wybrać się do podologa. Z całą pewnością nie należy bagatelizować tego typu objawów. Dzięki odpowiednim zabiegom możliwe jest szybkie uporanie się z problemem i to w sposób znacznie mniej uciążliwy dla pacjenta. Należy pamiętać o tym, że pękające stopy nie są wyłącznie defektem estetycznym. Zaniedbanie tej przypadłości może doprowadzić do wystąpienia uporczywego bólu i pojawienia się trudności z chodzeniem. Zwiększa się również ryzyko zakażenia bateryjnego, wirusowego czy grzybicznego. W gabinecie podologicznym wspiera się także leczenie stopy cukrzycowej i grzybicy paznokci oraz wrastających paznokci.

Szukasz pomocy? Sprawdź tutaj: podolog w Gliwicach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Co można znaleźć w ofercie gabinetu podologicznego?

Artykuł przeczytasz w: 1 min
0