Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Co możesz zrobić już dziś, aby uniknąć problemów ze zdrowiem w przyszłości?

Proces starzenia się organizmu nieodłącznie związany jest ze zwiększonym ryzykiem rozwoju różnych schorzeń. Problemom zdrowotnym można jednak do pewnego stopnia przeciwdziałać, a wielu z całkowicie uniknąć. Sposobem na zabezpieczenie się przed zniedołężnieniem jest odpowiednia profilaktyka, która pozwala cieszyć się dobrą formą i kondycją przez długie lata. Ze sprawdzonych, naturalnych metod walki z problemami zdrowotnymi skorzystać powinni przede wszystkim mężczyźni.

Kontrola ciśnienia tętniczego

Z nadciśnieniem tętniczym zmaga się większość osób w podeszłym wieku. Dolegliwość ta jest bardzo podstępna, ponieważ przez długi czas nie daje żadnych wyraźnych objawów. Stopniowe zniszczenia naczyń krwionośnych prowadzą do zmniejszenia elastyczności tętnic, co znacząco zwiększa ryzyko wylewu krwi do mózgu i zawału mięśnia sercowego. Podwyższone ciśnienie często występuje u osób coraz młodszych, w tym również u młodzieży. Aby uchronić się przed negatywnymi konsekwencjami nadciśnienia, należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią ilość aktywności fizycznej. Warto ćwiczyć przynajmniej trzy razy w tygodniu przez pół godziny. Intensywność ruchu powinna być na tyle duża, aby tętno podskoczyło do 130 uderzeń na minutę. To stosunkowo niewielki wysiłek, jednak w dłuższej perspektywie przyczynia się do znaczącego spadku ciśnienia oraz ogólnej poprawy wydolności organizmu.

ciśnienie

Przeciwdziałanie miażdżycy

Zaawansowana miażdżyca to poważne schorzenie, które odpowiada za nawet 90 proc. amputacji kończyn dolnych u pacjentów. Dolegliwość ta występuje przede wszystkim u mężczyzn. Miażdżyca jest chorobą tętnic, która rozwija się na skutek zwężenia ich światła. Przyczyną tego jest powstawanie blaszek miażdżycowych, zbudowanych głównie ze złogów cholesterolu. W następstwie wyrastania ich ze ścian tętnic dochodzi to ograniczonego przepływu krwi, a tym samym niedotlenienia narządów. Sposobem na ochronę przed miażdżycą jest przede wszystkim wprowadzenie różnych zmian w stylu życia. Należy rzucić papierosy i pamiętać o regularnej aktywności fizycznej, a także zadbać o odpowiednią dietę. Warto ograniczyć spożycie cholesterolu i spożywać więcej produktów roślinnych, zawierających duże ilości steroli oczyszczających tętnice.

Ochrona kręgosłupa i stawów

Niekorzystnie na stan kręgosłupa i stawów wpływa siedzący tryb życia. Wielogodzinną pracę w takiej pozycji warto więc wykonywać z zachowaniem prawidłowego ułożenia lędźwi, a także pamiętać o przerywaniu jej przynajmniej krótką aktywnością fizyczną. Dla zdrowia szczególnie groźna jest choroba zwyrodnieniowa stawów, która znacząco ogranicza mobilność wielu osób w podeszłym wieku. Pierwsze i nieodczuwalne zmiany mogą jednak wystąpić u pacjentów dużo młodszych, nierzadko już około czterdziestego roku życia. Kluczowe dla zachowania stawów w dobrej kondycji jest utrzymywanie prawidłowej wagi. Nadmierna masa ciała nawet kilkakrotnie zwiększa ryzyko powstawania zwyrodnień, które prowadzą do problemów z poruszaniem się oraz wielu dolegliwości bólowych. Warto więc walczyć z nadwagą, dbając jednocześnie o zbilansowaną dietę.

ból

Profilaktyka chorób układu krwionośnego

Problemy z układem krwionośnym dotykają nawet co drugiego mężczyznę po pięćdziesiątce. Niewystarczająca efektywność przepływu krwi prowadzi do wielu zaburzeń, w tym wstydliwych kłopotów z osiągnięciem erekcji. Prawidłowa praca układu krwionośnego jest niezbędna do utrzymania wzwodu, a tym samym odbycia satysfakcjonującego stosunku. Regularna aktywność seksualna nie tylko poprawia samopoczucie, ale też chroni przed wieloma problemami zdrowotnymi – np. rakiem prostaty. Do najskuteczniejszych sposobów na ochronę przed schorzeniami układu krążenia należy odpowiednia ilość ruchu oraz kontrolowanie wagi. Kłopoty ze wzwodem zwalczać można także różnymi sprawdzonymi preparatami medycznymi, takimi jak np. https://potencjalnie.pl/kamagra/. Skuteczność tego typu środków jest ściśle uzależniona od występowania pobudzenia seksualnego, dlatego warto dbać o sprzyjającą mu dobrą kondycję fizyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co możesz zrobić już dziś, aby uniknąć problemów ze zdrowiem w przyszłości?

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0