Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Co jeść na diecie keto?

keto

Pytanie jakie produkty do diety ketogenicznej? Towarzyszy osobom, które chcą przejść na nią bardzo często Wiele osób postrzega tę dietę jako pełną wyrzeczeń i trudną. Jednak jest to mylące. Wystarczy odrobina wiedzy i dużo wytrwałości, jak przy każdej diecie, aby osiągnąć konkretne i trwałe efekty diety. Jak żywić się na diecie ketogenicznej? Poznaj najważniejsze informacje o keto diecie.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Jak odżywiać się na diecie ketogenicznej?
  • Dla kogo dieta keto będzie najlepsza?
  • Jakie są najważniejsze założenia diety ketogenicznej?
  • Ciała ketonowe- co to takiego?
  • Czy produkty na diecie keto to żywność o niskim indeksie gilikemicznym?
  • Czy warto skonsultować dietę keto z dietetykiem klinicznym?

Dieta ketogeniczna to dieta bogata w tłuszcze. Jednak nie we wszystkie. Najważniejsze są w przypadku tej diety tłuszcze nasycone. Duże znaczenie ma odpowiednia kompozycja posiłków w nowej diecie.

Na tej diecie zjesz takie produkty jak tłusta ryba (łosoś), tłusty twaróg, smalec czy awokado. Do tego warzywa o niskiej zawartości węglowodanów, takie jak pomidory, rzodkiewki czy ogórek zielony.

Przez ostatnie lata ta dieta stała się bardzo popularna, nic dziwnego jako sposób odżywiania jest bezpieczna, smaczna i skuteczna.

Produkty do diety keto- co jeść na diecie ketogenicznej i czy tłuszcze nasycone mają znaczenie?

Na diecie keto możemy jeść tłuste mięso czy tłuste ryby. Jednak muszą to być produkty wysokiej jakości. Ponadto dobrze, jeśli są to produkty nieprzetworzone. Generalnie dieta keto jest prosta i łatwa w ułożeniu, jednak musimy kupować produkty wysokiej jakości takie jak łosoś czy dobre mięso. Ważne, aby były to produkty bogate w tłuszcze nasycone. Wiele osob może ucieszyć fakt, że olej kokosowy jest dozwolony na diecie ketogenicznej. Diecie ketogenicznej towarzyszą też takie smakołyki jak smalec czy orzechy włoskie.

Dieta ketogeniczna- jakie są zalety i wady diety ketogenicznej?

Z pewnością dieta ketogeniczna jest smaczna i zdrowa jednak dobrze jest skonsultować jej stosowanie z dietetykiem lub kupić kompleksowe rozwiązania dopasowane do oczekiwań osób będący na dietach niskowęglowodanowych. Zwłaszcza jeśli mamy problem z przyswajaniem tłuszczy czy wysoki cholesterol.

Ponadto dietetyk powie nam, które produkty do diety keto są najlepsze i jak je najlepiej ze sobą komponować. Jadłospis diety ketogenicznej może być naprawdę bardzo bogaty i urozmaicony. Planowanie stosowania diety ketogenicznej z pewnością warto zacząć od nie tyle wizyty u dietetyka (choć to dobry pomysł, ale nie zawsze niezbędny), co od poszerzenia wiedzy na temat diety keto, po to, aby lepiej ją sobie zaplanować i osiągnąć świetne efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co jeść na diecie keto?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0