Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Chcesz schudnąć grając w gry? Oto konsole, które Ci to umożliwią!

odchudzanie

Kontrolery ruchowe, które możesz dokupić do właściwie wszystkich konsoli wciąż biją rekordy popularności. Producenci gier coraz częściej wydają na rynek nowe pozycje, które umożliwiają graczom połączenie czystej rozrywki z wysiłkiem fizycznym. To świetne rozwiązanie nie tylko dla fascynatów wirtualnej zabawy, ale także dla osób, które chcą zadbać o sylwetkę. Przedstawiamy najpopularniejsze modele kontrolerów ruchowych do konsol!

PlayStation Move

Sprzęt marki Sony to pierwszy, po Nintendo Wii produkt umożliwiający kontrolowanie rozrywki w grze za pomocą własnego ciała. W założeniu miał służyć rozrywce dla całej rodziny – większość gier dostępnych na tę platformę to właśnie pozycje familijne. Jednak nie musisz posiadać dużej rodziny, by korzystać z zalet tego rozwiązania. Na PlayStation Move z powodzeniem zagrasz w pojedynkę. Do wyboru masz wiele gier z serii sportowych, w których możesz spróbować swoich sił w tenisie lub siatkówce oraz aplikacji tanecznych, które pozwalają rozwijać się w wielu stylach. Taki sposób spędzania wolnego czasu nie tylko zapewnia mnóstwo zabawy, ale także pomaga spalić zbędne kalorie – nawet nie zauważysz, kiedy w przyjemnej i lekkiej atmosferze stracisz kilka kilogramów i zwiększysz kondycję.

Kontroler ruchowy PlayStiation Move to tak zwana różdżka, która posiada funkcję pada oraz bezprzewodowego łącznika z konsolą. Ta nie ma żadnego problemu z wykryciem urządzenia, zatem korzystanie z tego rozwiązania jest proste i bardzo wygodne. Produkt nie wykazuje żadnych błędów w działaniu czy szybkości – ruchy, które wykonujesz ręką trzymającą kontroler są natychmiast przenoszone na ekran. Minusem tej platformy jest jednak właśnie konieczność trzymania pada w dłoni. W dużej mierze ogranicza to różnorodność gier ruchowych dostępnych dla posiadaczy PlayStation Move – wszystkie pozycje muszą bowiem umożliwiać wykorzystanie silniejszej ręki gracza.

Xbox Kinect

Konsola Xbox 360 to największy konkurent dla produktów Sony. Dzięki uzupełnieniu jej o Kinect, Microsoft zdaje się mieć szansę jeszcze bardziej wybić się wśród producentów platform gamingowych. System Xbox 360 Kinect umożliwia bowiem korzystanie z zalet gier ruchowych bez konieczności używania kontrolera. Składa się on wyłącznie z niewielkiego sensora z diodami i kamerami, które z dużą dokładną są w stanie określić pozycję gracza i wyczuć jego najmniejsze nawet ruchy. Na tę platformę do wyboru masz zarówno lekkie gry dla całej rodziny, jak i bardziej skomplikowane pozycje, które przypadną do gustu dojrzałemu miłośnikowi wirtualnej rozrywki.

A jakie wady ma Kinect? Niestety, jak w przypadku wszystkich prawie idealnych rozwiązań, i ta platforma nie jest doskonała. Kamery urządzenia działają w ten sposób, że dzielą ciało gracza na niemal 50 segmentów. Z konieczności przeprocesowania tak wielu elementów w jednym momencie, gra może często się zawieszać, a rozrywka okazać się nie tak płynna, jakbyśmy chcieli. Jeśli zatem zależy Ci na zwiększeniu Twojej kondycji za pomocą gier, w tym wypadku lepiej będzie wybrać pozycje nie wymagające szybkich i gwałtownych ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz schudnąć grając w gry? Oto konsole, które Ci to umożliwią!

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0