Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Catering dietetyczny w Warszawie – nie tylko dla celebrytów

jedzenie

Do spopularyzowania tzw. diety pudełkowej z pewnością przyczynili się celebryci, którzy na swoich profilach w mediach społecznościowych zamieszczają zdjęcia pudełek z jedzeniem. Wielu z nich wprost wychwala zalety takiego sposobu żywienia, informując, że dzięki danej firmie cateringowej mogą odżywiać się smacznie i zdrowo, że to właśnie ta firma dba o ich dobre samopoczucie i atrakcyjny wygląd. Catering dietetyczny Warszawa nie jest jednak usługą powstałą wyłącznie z myślą o aktorach, prezenterach, muzykach itp.

Dieta pudełkowa – dla kogo?

Po dietę pudełkową sięgają te osoby, które nie mają czasu gotować, a ich lodówka często świeci pustką. Osoby zabiegane, spędzające długie godziny poza domem, zapominające o potrzebie regularnego spożywania posiłków, jedzące byle co i byle gdzie. Dopiero po pewnym czasie zaczynają dostrzegać, że życie w biegu i zła dieta mają negatywny wpływ na ich samopoczucie i wygląd. Zaczynają szukać rozwiązania problemu i okazuje się, że idealną odpowiedzią na ich potrzeby jest catering dietetyczny.

Na dietę pudełkową stawiają także ci, którzy nie lubią bądź nie potrafią gotować. Chcą odżywiać się smacznie i zdrowo, próbować nowych połączeń smakowych, ale jednocześnie nie są zbyt kreatywni w kuchni i nie chcą każdego dnia spędzać w niej kilku godzin.

Catering dietetyczny Warszawa to również świetne rozwiązanie w przypadku osób, którym zależy na utracie nadprogramowych kilogramów. Firmy cateringowe oferują diety o rozmaitej kaloryczności (zobacz firma LightDiet) – każdy z łatwością znajdzie taką, która z jednej strony zaspokoi potrzeby organizmu, a z drugiej – zapewni systematyczny spadek wagi. Kaloryczność warto określać we współpracy z dietetykiem zatrudnionym przez firmę cateringową, ponieważ każdy organizm ma inne potrzeby. To, ile kalorii dziennie powinniśmy spożywać, by móc zdrowo chudnąć, uzależnione jest m.in. od wieku, płci, masy ciała czy wykonywanej aktywności fizycznej.

Po dietę pudełkową śmiało mogą sięgać również ci, którzy borykają się z cukrzycą i różnego rodzaju nietolerancjami pokarmowymi. Wiele firm oferuje bowiem diety dla diabetyków, diety bezglutenowe, diety bez laktozy czy też takie, w których jadłospis opiera się wyłącznie na produktach nieprzetworzonych, spożywanych przez naszych przodków.

Catering dietetyczny Warszawa – jak to działa?

Zamówienie na dietę pudełkową można złożyć za pośrednictwem strony internetowej danej firmy cateringowej bądź telefonicznie. Są osoby, które dokładnie wiedzą, czego chcą i nie wahają się długo, którą dietę wybrać, a są i takie, które wcześniej konsultują się z dietetykiem. Oczywiście nie ma obowiązku zamawiania diety na cały miesiąc, choć warto mieć na uwadze, że w przypadku zamówień długoterminowych cena za dzień diety może być nieco niższa.

Gotowe posiłki trafiają do klientów każdego dnia w godzinach porannych (niektóre firmy realizują dostawy co drugi dzień). Firma cateringowa dostarcza posiłki pod wskazany adres. Najczęściej jest to adres zamieszkania, choć równie dobrze może to być np. adres zakładu pracy klienta. W dostawie znajduje się pięć posiłków zapakowanych w higieniczne pudełka. Posiłki należy spożyć w możliwie równych odstępach czasu – nie wymagają przełożenia na talerz i nadają się do spożycia na zimno, choć ci, którzy mają do tego warunki, oczywiście mogą takie czynności wykonać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Catering dietetyczny w Warszawie – nie tylko dla celebrytów

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0