Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Catering dietetyczny – na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

warzywa

Pracujemy coraz więcej, w ogólnym rozrachunku zarabiamy coraz więcej, ale za to mamy coraz mniej czasu. Prowadzimy tryb życia, mówiąc kolokwialnie – coś za coś. W tym nawale obowiązków, problemach zdrowotnych, które nas dotykają, pragniemy smacznego, wartościowego i zdrowego jedzenia na co dzień. Na bazie tak skonstruowanych potrzeb powstała usługa, jaką jest catering dietetyczny. Z czym to się wiąże i na co warto zwracać uwagę?

Fast food – szybko, ale nie kalorycznie

Fast food – szybkie jedzenie, na wynos, wprost pod wskazany adres. Opcja idealna, bo przecież szybko, a na tym nam bardzo zależy. By nie tracić czasu na zakupy, gotowanie i sprzątanie, jak i nie myśleć o tym, co jeść w pracy. Niestety popularne kebaby, pizze, nuggetsy, pasty, to rzadko kiedy wartości, na jakich powinno nam zależeć. Alternatywą zdecydowanie wartą uwagi, jest równie „szybkie” jedzenie, ale będące dostarczane przez firmy cateringowe.

Catering dietetyczny to usługa, która dostępna jest w większości dużych miast, a i ofert pojawia się coraz więcej. Przykładem może być chociażby EatZone.pl – catering dietetyczny. Propozycja dla wszystkich tych, którzy nie mają czasu na gotowanie, nie potrafią bądź nie lubią gotować, a przy tym zależy im na wartościowych posiłkach. Kolejno całodniowe posiłki będące w stanie przynieść pożądane efekty, czyli dla osób odchudzających się bądź uprawiających sport – tak amatorsko, jak i zawodowo.

Usługi cateringu dietetycznego to dowód na to, że chcemy dbać o swoje ciało, nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz. Kolejny dowód również na to, że posiłki mogą być zbilansowane, niskokaloryczne, zdrowe, a do tego bardzo smaczne.

Istotne elementy podczas wyboru oferty

Decydując się na tak skomponowane usługi, uwagę należy zwracać na kilka elementów. Nie bez powodu mawia się, że jemy oczami. Kolorowe obrazki na stronie to nie wszystko. Pomyślmy o tym, czy obietnice zawarte w ofercie są realne i naprawdę możliwe do spełnienia. Nie sposób bowiem zyskać masę mięśniową w krótkim czasie czy też schudnąć sporo kilogramów w zaledwie kilka dni, tygodni. Żywienie to kwestia zdrowia i wiąże się ze zmianą nawyków na całe życie.

Oferta cateringu dietetycznego nie może być także tylko i wyłącznie przystępną cenową. Powinny się za nią kryć porady specjalistów i praca zespołu profesjonalnych dietetyków, by mieć pewność, że dostarczane posiłki są odpowiednio komponowane pod względem kaloryczności, zawartości składników odżywczych. Catering dietetyczny dobrze jest również, by uwzględniał nasze indywidualne upodobania, a przede wszystkim ewentualne alergie pokarmowe. Ponadto liczy się możliwość dopasowania godzin dostaw, bo przecież każdy z nas ma inny tryb życia i pracujemy w różnych godzinach.

Jeśli powyższe elementy są niejako elastyczne, możemy zdobyć o nich niezbędne informacje i dostosować tak naprawdę całodniowe posiłki do własnych potrzeb, to taka oferta na pewno spełni nasze oczekiwania i przyniesie pożądane efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Catering dietetyczny – na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0