Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Catering dietetyczny – dla kogo?

odchudzanie

W związku z rosnącą edukacją żywieniową w Polsce coraz więcej osób zyskało świadomość, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Niestety, nie każdy potrafi lub ma na czas na przygotowanie odpowiednio zbilansowanych posiłków, dostosowanych do potrzeb i stanu zdrowia. Na pomoc przychodzi catering dietetyczny, zwany inaczej dietą pudełkową, który staje się coraz bardziej znaną i popularną formą odżywiania. Specjaliści z dziedziny żywienia tworzą jadłospis dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta. W oparciu o czynniki, tj. preferencje, alergie czy inne schorzenia, profesjonaliści starają się opracować najlepsze i pełnowartościowe menu. Dieta pudełkowa stała się również skuteczną formą odchudzania. Być może dlatego, że dzięki dostarczaniu prawidłowo zbilansowanych posiłków, utrata wagi odbywa się szybko i w bezpieczny sposób. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, czy catering dietetyczny to rozwiązanie dla Ciebie!

Czym jest catering dietetyczny?

Dieta pudełkowa jest przeznaczona dla każdego. Będzie doskonałym rozwiązaniem zarówno dla osób, które chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe, rozpocząć odchudzanie, jak również dla tych, którzy mają problem z ułożeniem prawidłowego menu wskutek alergii pokarmowych czy innych schorzeń, jak np. wrzody żołądka oraz kobiet w ciąży i matek karmiących. Ponadto, jest świetną opcją dla pań, które zmagają się z cellulitem oraz panów, którzy pragną zwiększyć masę mięśniową. Niemal każda profesjonalna firma cateringowa tak jak np. https://rukolacatering.pl/ posiada wykwalifikowanego dietetyka. Specjaliści w dziale żywienia rozumieją, że każdy klient ma inne potrzeby oraz wymagania. Z uwagi na to indywidualne podejście do klienta to podstaw solidnej firmy.

Co zawiera?

Catering dietetyczny uwzględnia śniadania, obiady i kolacje. Specjalista z dziedziny żywienia na podstawie Twoich preferencji dobiera odpowiednie posiłki, które wchodzą w skład diety pudełkowej. W menu pudełkowym znajdziesz pełnowartościowe, a zarazem niskokaloryczne dania. Jednodniowa porcja zawiera 5 posiłków – śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Osoby decydujące się na dietę pudełkową mają do wyboru, m.in: menu redukcyjne, wysokobiałkowe czy niskotłuszczowe. W menu można podkreślić rodzaj posiłków odpowiedni dla utrzymania bądź utraty masy ciała, a także żywieniowe preferencje, tj. jedzenie bezmięsne i mięsne, tak więc istnieje możliwość wyboru jadłospisu tradycyjnego lub wegetariańskiego. Dodatkowo, przykładowy jadłospis może zawierać produkty pełnoziarniste, pieczywo, mozzarellę, orzechy, pomidory oraz wiele innych.

Jak wpływa na odchudzanie?

Jedynym skutecznym sposobem na bezpieczną utratę masy ciała jest odpowiednio zbilansowany jadłospis oraz dobrze dobrane treningi. Jeśli nie mamy wystarczającej ilości czasu bądź nie potrafimy przygotować poprawnie zbilansowanych posiłków, warto wybrać catering dietetyczny. Gwarantuje on skuteczną formę odchudzania. Powierzając swoje zlecenie solidnej firmie mamy pewność, że dania przygotowywane są pod okiem specjalistów ds. żywienia, a produkty świeże. Możliwe, że gotując w domu masz często z urozmaiceniem naszego jadłospisu, przez co posiłki stają się monotonne, a z czasem przestają Ci smakować. Dieta pudełkowa charakteryzuje się odmiennością. Codziennie możemy jeść pyszne i niskokaloryczne potrawy.

Catering dietetyczny – dla kogo?

Przeważnie dieta pudełkowa jest przedstawiana w kontekście odchudzania. Niemniej jednak mogą z niej skorzystać również osoby, którym potrzebne jest zdrowe, pełnowartościowe menu, np. z powodu chorób układu krążenia, alergii, nietolerancji pokarmowych czy innych schorzeń. Osoby borykające się z takowymi chorobami naprawdę zyskują pewność, że ich jadłospis jest w pełni bezpieczny, zdrowy, a przede wszystkim smaczny. W ofercie wielu firm znajdują się również propozycje dla kobiet w ciąży i matek karmiących, sportowców siłowych i wydolnościowych, osób, które chcą oczyścić organizm z toksyn, poprawiając przy tym stan skóry, włosów i paznokci. Niezależnie od potrzeb dieta pudełkowa dostarcza nam moc składników odżywczych, które pomagają w zachowaniu zdrowia i poprawiają samopoczucie.

Dla osób, które chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe

Prawidłowe nawyki żywieniowe są kluczem do osiągnięcia oraz utrzymania stałej wagi. Powszechnie przyjęto, iż jadłospis, który dostarcza nam 2000 kalorii pozwala na zaspokojenie wszystkich potrzeb naszego organizmu. Ponadto, dostarcza on odpowiednią ilość witamin i składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Dieta pudełkowa to pomoc w dbaniu o siebie poprzez zmianę nawyków żywieniowych i prowadzenie zdrowego stylu życia.

Dążących do utraty masy ciała

Dieta pudełkowa jest skierowana także dla osób dążących do redukcji masy ciała. Do wyboru mamy różnorodne kaloryczności – od 1000 kcal, 1200 do 1500. O tym, jaka z nich będzie dla nas najlepsza, zdecyduje specjalista. W czasie przeprowadzenia wywiadu pozna on nasz dotychczasowy styl życia oraz oczekiwania i wymagania związane z dietą pudełkową. W oparciu o te czynniki zostanie opracowane indywidualne menu, które pozwoli nam bezpiecznie schudnąć.

Alergików

Według badań alergicy bardzo źle reagują na białko. Z uwagi na to, jadłospis musi być opracowany w taki sposób, aby nie zawierał składników powodujących reakcje alergiczne. Zazwyczaj z takiego menu zostają wyeliminowane białka jajek, mleko oraz ryby. Alergicy potrzebują jadłospisu, który ustali specjalista z dziedziny żywienia. Warto zaznaczyć, iż catering dietetyczny z pewnością nie będzie zawierał składników, takich jak: czekolada, lody, słodycze zawierające orzechy, pszenicy oraz soi.

Kobiet w ciąży i matek karmiących

Kobieta ciężarna powinna ze szczególną troską dbać o spożywanie pełnowartościowych posiłków. Ubytek niektórych witamin, jak np. kwasu foliowego, czy witaminy B6 może przyczynić się do powstawania wad wrodzonych u dziecka. Dlatego ważne jest dostarczanie niezbędnej ilości witamin i składników odżywczych, znajdujących się w cateringu dietetycznym przystosowanym dla kobiet w ciąży. Z kolei matki karmiące nie mogą pozwolić sobie na spożywanie wszystkich posiłków. Istnieją substancje, które wraz z mlekiem przenikają do organizmu dziecka i mają niekorzystny wpływ na jego zdrowie. Obowiązkiem specjalisty jest wyeliminowanie niekorzystnych składników z jadłospisu, a zastąpienie ich zdrowymi posiłkami, które dostarczą zarówno matce, jak i dziecku bogactwo witamin i składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju.

Osób uprawiających sport

Sportowcy, których marzeniem jest rozbudowanie masy mięśniowej, powinni zdecydować się na dietę pudełkową. Specjaliści doskonale wiedzą, w jakich proporcjach powinny być przyjmowane węglowodany, białka i tłuszcze. Dzięki temu możliwe będzie spalenie nadmiaru tłuszczu i wyrzeźbienie sylwetki.

Zalety diety pudełkowej

  • Sprecyzowana wartość kaloryczna każdego posiłku.
  • Dzięki temu, że nie musisz codziennie gotować, oszczędzasz sporą ilość czasu.
  • Wygoda.
  • Regularność spożywania posiłków.
  • Profesjonalna opieka specjalisty ds. żywienia, który udziela nam niezbędnych informacji.
  • Menu dopasowane na miarę indywidualnych potrzeb.
  • Różnorodność posiłków, które tworzone są z dobrze zbilansowanych produktów.

Cena

Gotowe, odpowiednio zbilansowane posiłki, dostarczające nam bogactwa składników odżywczych, bez żmudnego liczenia kalorii to największa zaleta diety pudełkowej. Cena diety pudełkowej jest uzależniona od rodzaju pakietu, na jaki się zdecydujemy. Dzienny zestaw obejmuje 5 posiłków. Przy zamówieniu tygodniowym zapłacimy ok. 50-70 zł. Zaś w przypadku opłaty całomiesięcznej, cena może zmniejszyć się o kilka złotych. Jednak cena ta nie różni się znacząco od kosztu, który wydalibyśmy na zakupy jedzenia każdego dnia. Zwykle na przygotowanie samego obiadu wydaje się kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt złotych. Catering w podobnej cenie zapewnia całodzienne wyżywienie. Dzięki temu oszczędzasz czas, który możesz spożytkować na inne czynności.

Podsumowanie

Catering dietetyczny jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które dbają o swoje zdrowie i prowadzą zdrowy styl życia, jednak nieraz z powodu braku czasu, nie mają możliwości na gotowanie dietetycznych posiłków. Wybór opcji, jaką jest dieta pudełkowa gwarantuje różnorodne i dobrze zbilansowane posiłki, które dostarczą naszemu organizmowi witamin i minerałów niezbędnych do zachowania zdrowia. Jeśli nie radzisz sobie z wyliczaniem i bilansem białka, tłuszczu oraz węglowodanów, a przy tym chcesz się zdrowo odżywiać dieta pudełkowa  może być rozwiązaniem Twoich problemów.

1 komentarz
  1. Martyna pisze:

    Bardzo fajny, ciekawy wpis! 😉 Dużo przydatnych informacji ;d Sama korzystam z cateringu już od ponad roku i jestem bardzo zadowolona!! Ogromna oszczędność czasu, zwłaszcza dla zapracowanych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Catering dietetyczny – dla kogo?

Artykuł przeczytasz w: 6 min
1