Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Calominal – skład, opinie i cena suplementu diety na odchudzanie

calominal

W każdej aptece, każdej drogerii, a nawet niejednym supermarkecie możemy znaleźć co najmniej kilkanaście najróżniejszych środków mających wspomagać odchudzanie, walkę z nadwagą lub wręcz odchudzających. W internecie czy telewizji ciągle jesteśmy atakowani reklamami takich właśnie środków. Świadczy to przede wszystkim o tym, jak wiele osób marzy o zdrowej sylwetce, jak wiele walczy z nadwagą lub otyłością, a ponadto jak duża część z nich ratuje się właśnie różnymi środkami leczniczymi, zamiast zastosować jedyny stuprocentowo skuteczny i zdrowy sposób, jakim jest zdrowa dieta. Jednym z najpopularniejszych takich środków jest preparat o nazwie Calominal. Według producenta środek ten wspomaga leczenie nadwagi poprzez swoje niezwykłe, specyficzne działanie, jakim jest zmniejszanie ilości wchłanianego z pożywienia tłuszczu i przez to przyjmowanie przez organizm znacznie mniejszej liczby kalorii. Właśnie w taki sposób Calominal miałby się niezwykle skutecznie przyczynić do walki z nadwagą. Czy jest to możliwe? Czy jest to środek skuteczny? I czy jego stosowanie ma po prostu sens?

Calominal — skład i jego wpływ na działanie preparatu.

Preparat Calominal skład ma dość krótki: celuloza, chitozan, poliwinylopirolidon, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu. Szczególnie ważny w tym całym składzie jest chitozan. To właśnie ta substancja odpowiada za wyżej wspomniane, kluczowe działanie preparatu. „Przyciąga” on do siebie i wiąże bardzo duże ilości lipidów, czyli tłuszczów. Nie jest chitozan trawiony przez organizm, ale wraz z tymi lipidami wydalony z organizmu. W taki sposób organizm wydala tłuszcze z pożywienia, a nie je przyswaja. Zmniejsza się przez to faktyczna kaloryczność dzienna osoby stale przyjmującej preparat Calominal. Na pewno wiele osób zainteresuje fakt, że znajdujący się w składzie chitozan zmniejsza przyswajanie nie tylko tłuszczu, ale także cholesterolu. A to już bardzo pozytywnie wpływa nie tylko na wygląd, ale i na nasze zdrowie.

Calominal — cena i koszty terapii

W przypadku takich preparatów jak Calominal cena ma niewątpliwie bardzo duże znaczenie. Jak się jednak okazuje, środek ten można kupić za około 35 zł, co w porównaniu do innych środków wspomagających odchudzanie nie jest kwotą zbyt wysoką. Jedno opakowanie zawiera 60 tabletek. W przypadku redukcji wagi producent zaleca przyjmowanie czterech tabletek dziennie, a zatem opakowanie preparatu wystarczy na 15 dni. Miesięczna terapia, jak łatwo policzyć, to zatem koszt około 70 złotych — niedużo, biorąc pod uwagę fakt, że są na rynku środki za nawet kilkaset złotych.

Calominal — opinie osób go stosujących

Łatwo można zauważyć — w internecie na różnych forach i stronach — że preparat Calominal opinie ma naprawdę bardzo różnorodne. Z czego to wynika? W dużej mierze na pewno opinia zależy od podejścia. Warto bowiem pamiętać, że Calominal to środek wspomagający odchudzanie, a nie odchudzający. Oznacza to, że jedynie branie tabletek nie załatwi sprawy; nie sprawi, że z rozmiaru 44 będziemy mieć 38 w miesiąc.

Osoby będące na zdrowej diecie i biorące Calominal opinie mają z reguły bardzo pozytywne. Środek ten nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, nie uzależnia. Faktycznie pomaga w ciągu tego miesiąca w zrzuceniu o 2-3 kg więcej. Można w sieci natknąć się także na opinie negatywne o tym produkcie. Pochodzą one często właśnie od osób, które traktują w ogóle wszystkie tego rodzaju środki jako substytuty zdrowej diety i aktywnego trybu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Calominal – skład, opinie i cena suplementu diety na odchudzanie

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0