Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Brakuje Ci motywacji? Mamy na to sposób!

Wielkimi krokami zbliża się nowy 2019 rok. To znakomita okazja, by wprowadzić zmiany do swojego życia – zarówno zawodowego, jak i prywatnego. Może przeszkadza nam w sobie to, że robimy wszystko na ostatnią chwilę albo to, że nie kończymy zadań, jakie przed sobą postawiliśmy. Brak konsekwencji to najgorszy wróg wszelkich naszych celów. Na szczęście znaleźliśmy skuteczną broń do walki z nim. Co to takiego? Plakaty motywacyjne, dzięki którym będziemy stale pamiętać o tym, co sobie postanowiliśmy.

Z pewnością każdy z nas używał charakterystycznych samoprzylepnych karteczek, dzięki którym miał o wszystkim pamiętać. Na takich karteczkach zapisywaliśmy nie tylko listy zakupów czy daty ważnych projektów w pracy, ale także ogólne wskazówki jak: „nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę” czy „pamiętaj – jesteś na diecie!”. Znamy jednak o wiele ciekawszy i z pewnością bardziej estetyczny pomysł na to, jak konsekwentnie trzymać się ustalonych reguł gry. Są to przykuwające wzrok plakaty motywacyjne do druku. Wybierzmy hasło, które najbardziej do nas przemawia, oprawmy plakat w antyramę i zawieśmy w domu lub w naszym biurze. Jesteśmy przekonani, że taka ozdoba stanie się nie tylko modną dekoracją, ale także wartościowym elementem wystroju.

Motywacja w pracy

Znane powiedzenie mówi: jeśli kochasz swoją pracę, to nie przepracujesz ani jednego dnia. I choć jest to prawdą, warto patrzeć na życie realistyczne. Nawet jeśli wykonujemy upragniony zawód, mogą się zdarzyć chwile zwątpienia czy zmęczenia, ponieważ wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. By jednak pamiętać o tym, dlaczego jesteśmy w tym a nie innym miejscu i dlaczego zajmujemy się tym a ni czymś innym, warto mieć zawsze przed oczami małe przypomnienie. Plakaty motywacyjne zawieszone w miejscu pracy to znakomity sposób na to, by nigdy nie zabrakło nam sił. Czy zwykły napis może aż tyle zmienić? Jeśli potraktujemy go na poważnie – jak najbardziej. Przesłanie powinno być proste, ale trafione, dlatego wcale nie musimy szukać poważnych cytatów i wzniosłych aforyzmów. Postawmy na: „Believe in yourself”, „Be positive”, „Don’t stop until you’re proud” lub „Mondays are for fresh starts”.

plakat

redro.pl/plakaty/tematy/motywacyjne

Energia w domu   

Gdy wracamy do domu po dniu pełnym pracy, po zrobieniu obiadu, najczęściej siadamy przed telewizorem, by odpocząć. Włączamy film lub urządzamy maraton z naszym ulubionym serialem i tak ucieka nam czas aż do wieczora, gdy trzeba się już położyć. Istnieją jednak o wiele ciekawsze możliwości, musimy tylko zebrać na nie siły. Znajdźmy czas na to, by w domu nie tylko się relaksować, ale także realizować swoje pasje. Wybierzmy więc takie plakaty motywacyjne (po angielsku lub po polsku), które będą nas do tego zachęcać. Co powiecie na: „If not now, then when”, „Life is like a bicycle – in order to keep your balance you must keep moving” albo „Change your thoughts and you’ll change the world”? Być może wydawało nam się do tej pory, że doba jest za krótka, by zrealizować wszystkie nasze plany. Okaże się jednak, że odpowiednia organizacja i planowanie sprawią, że zyskamy nagle dodatkowy czas na nowe wyzwania. Jakie? Może będą to internetowe lekcje języka, którego zawsze chcieliśmy się nauczyć, lub kurs grafiki komputerowej, który poszerzy nasze zawodowe kompetencje? Możliwości są naprawdę nieograniczone, musimy tylko chcieć!

Moc na siłowni

Nowy rok to także znakomita okazja, by wreszcie zadbać o swoją kondycję i sprawność fizyczną. W tym zadaniu również pomocne okażą się plakaty motywacyjne. Siłownia to miejsce, w którym musimy się zmierzyć ze swoimi słabościami. To więcej niż pewne, że na początku będzie nam trudno, a jeśli nie jesteśmy przyzwyczajeni do wytężonego wysiłku, po pierwszej wizycie możemy stracić cały zapał. Musimy jednak pamiętać, że „slow progress is better than no progress”, a metodą małych kroczków możemy zajść naprawdę daleko. Polskie przysłowie mówi, że bez pracy nie ma kołaczy, a angielski odpowiednik brzmi „no pain, no gain”. By coś zyskać, musimy w to włożyć całe serce. Jeśli jednak nie chcemy zapomnieć o tej prostej prawdzie, gdy będziemy wykonywać kolejną serię ćwiczeń, plakat z takim przesłaniem będzie strzałem w dziesiątkę. Ćwiczyć warto także w domowym zaciszu, bo na pewno mało kto z nas ma czas, by na siłownię chodzić codziennie, a tutaj z pewnością o wiele łatwiej się poddać niż pod czujnym okiem trenera. Motywujące hasło na ścianie to znakomity krok.

plakat motywacyjny

Plakaty typograficzne, w tym właśnie plakaty motywacyjne, cieszą się bardzo dużą popularnością. Nic dziwnego, skoro są nie tylko efektowną ozdobą wystroju, dzięki eleganckim czcionkom i graficznej oprawie, ale także wartościowym akcentem, który pomoże nam walczyć z naszymi słabościami. Znajdźmy hasło, które będzie pasować do naszego salonu lub służbowego biura, i odkryjmy w sobie nieznane dotąd pokłady energii i motywacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brakuje Ci motywacji? Mamy na to sposób!

Artykuł przeczytasz w: 4 min
0